Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet ki húzatni magam...

Hogyan lehet ki húzatni magam az iskolából ha tanköteles vagyok?

Figyelt kérdés

16éves vagyok 1osztályos közép iskolás és már nem szertnék iskolába járni!!!!!mit kell tennem a hoz h ki húzanak az iskolából h többet ne is keljen suliba nemem szűlöi bele egyezés nélküll!!!


ha lehet a megjegyzéseket hanyagoljuk és normális válaszokat szeretnék elöre is köszönöm :D!!!!!!!!!


2011. febr. 23. 22:18
 1/8 anonim ***** válasza:

Sehogy. Egy idő után rászállnak a hatóságok a szüleidre, hatalmas pénzbírságokat kaphattok, akár gyámság alá is vonhatnak. Még szülői beleegyezéssel sem tehetnél semmit.

Egyébként mit akarnál csinálni, ha nem járnál iskolába? Elég nehéz így normális életet kezdeni.

2011. febr. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
van ki eltartson!!! és elmenni innen :D xxd de vami kis kapunak lenni kell !!!!
2011. febr. 23. 22:52
 3/8 anonim ***** válasza:

Lány vagy kedves kérdező? Akkor az a valaki aki eltart ha feleségül vesz törvényesen, akkor a továbbiakban nem leszel tanköteles. De a házasságkötéshez mondjuk 18 alatt kell szülői hozzájárulás.


Vagy a másik lehetőség legyél magántanuló. Attól hivatalosan az iskola tanulója maradnál, de az iskolábajárás alól fel vagy mentve, csak félévenként kell bemenned vizsgázni minden tárgyból (kivéve a készségtárgyak)

De a magántanulói státuszt is a SZÜLŐNEK kell kérni írásban.

Szóval a szülőket nem lehet kihagyni....

2011. febr. 24. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
közép iskolába is van olyan hogy magán tanuló????????
2011. febr. 24. 21:40
 5/8 anonim ***** válasza:

Persze, hogy van! Mit csodálkozol ezen? Azt hitted csak általános iskolás lehet magántanuló? Vagy min csodálkozol ennyire?


Egyébként ha nem titok,megkérdezhetem, hogy roma vagy?

2011. febr. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
igen azért csodálkoztam mert nekem azt monták hogy közép iskolában nincs ijen!!! de ha meg kérdezhetem téged ez mért érdekel hogy roma vagyok-e????
2011. febr. 24. 22:36
 7/8 anonim ***** válasza:

Csak kíváncsiságból kérdeztem....mert nem értem miért akarod 8 általános után abbahagyni a tanulást?!.....a helyesírásod is nagyon rossz (bocs) szerintem meg kellene tanulnod rendesen, helyesen írni minimum! És ezen most ne sértődj meg! Ezzel csak jót akarok neked! Hidd el!


De visszatérve a kérdésedre, bárki lehet magántanuló. Általános és középiskolában is! Nem tudom ki mondta neked, hogy "nincs ilyen" középiskolában....de akárki is mondta hazudott!! Vagy csak nem ismeri jogszabályokat!

De a magántanulói státusz nem azt jelenti, hogy nem kell tanulni! Ugyanúgy MEG KELL tanulnod az anyagot mint a többieknek,csak az iskolábajárás alól lennél felmentve.Félévenként kell megjelenni egy bizottság előtt és vizsgát tenni minden tárgyból.

Készségtárgyakból mint pl :ének, rajz, testnevelés nem kell vizsgázni. A kézségtárgyakból alapból fel van mentve minden magántanuló.

2011. febr. 24. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
jah értelek mert nem jó otthon lenni ennyi am köszííí a választ :D
2011. febr. 25. 22:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!