Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Önéletrajzba be kell írni...

Önéletrajzba be kell írni hogy hány gyerekem van?

Figyelt kérdés
2011. febr. 24. 11:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
66%
Isten ments! Csakis azt írd bele, ami pozitív a munka szempontjából! A neveden kívül semmilyen kötelező eleme nincs az önéletrajznak! Születési dátum, lakhely és rokonai sem, nemhogy a gyerekek száma!
2011. febr. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy kell.
2011. febr. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
24%
Az önéletrajzba igenis bele kell írni a szül. dátumot, a lakhelyet és a családi állapotot is. Ha nem teszed meg, komolytalan jelentkezőnek tartanak vagy egyébként sem tudnak mit kezdeni az anyagoddal, ha még azt sem tudják, hogy hányban születtél és hány éves vagy. Szerintem gyerekek száma már nem kell.
2011. febr. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
76%
Nem kell, sőt szabálysértést követnek el, ha esetleg állásinterjún megkérdezik. Ennek ellenére sok helyen meg szokták, sőt sok helyen az online jelentkezési űrlapon is kötelezően megadandó információként kérik...
2011. febr. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

12:01-es: elvileg a családi állapotot és a lakhelyet sem kérdezhetik, mivel diszkriminatív lehet. De teljesen igazad van, a szabályok sajnos senkit nem érdekelnek.

Itt van, hogy mit kérdezhetnek és mit nem: www.egyenlobanasmod.hu

2011. febr. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

A lényeg a belinkelt oldalról:

"Az Mt. hivatkozott alapelveivel és rendelkezéseivel, valamint az Ebktv. rendelkezéseivel összhangban ilyennek minősülhetnek azok a kérdések, amelyek nem lényegesek az adott munkaviszony szempontjából, mert nem szükségesek annak megítéléséhez, hogy a potenciális munkavállaló képes lesz-e elvégezni a kérdéses munkát. Példálózó jelleggel kimondható, hogy közvetlen hátrányos megkülönböztetést eredményezhetnek különösen a magánéletre, párkapcsolatra, családi életre, tervezett gyermekvállalásra, lakóhelyre, származásra, vallási vagy politikai meggyőződésre, politikai események megítélésére, vagyoni helyzetre, egészségi állapotra, szexuális szokásokra vonatkozó kérdések. Ezek a kérdések azért sértik az egyenlő bánásmód követelményét, mert az Ebktv. 8. §-ában felsorolt védett tulajdonságok meglétére, illetve hiányára utalnak, illetve közvetlenül összefüggésbe hozhatók valamely védett tulajdonsággal."

2011. febr. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
33%

Az a baj ezt be kell írni de valahogy úgy, hogy ne legyen egyértelmű. Én egyszer egy állásinterjún, mindenben megfeleltem, 3 dik fordulóig minden jót és szépet mondtak, erre a 3 dik fordulóban elszóltam, magam, hogy 3-4 éven belül gyereket akarok, na attól lelohadt a mosolyuk és úgy bántak velem mintha valami rongy lennék.



Szóval nagyon óvatosan.

2011. febr. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ott követted el a hibát, hogy mondtál egy konkrét számot. Nem szabad konkretizálni, a 3-4 évben benne van az is, hogy akár fél év múlva, hiába te úgy értelmezed magadban, hogy 3-4 év múlva. Azt kell mondani, hogy egyelőre nem tervezed. Egyébként egyszer én is beleestem ebbe a hibába, bevallom, hiszen innen maradt meg bennem nagyon, hogy mit nem szabad mondani.
2011. febr. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

"a szül. dátumot, a lakhelyet és a családi állapotot "

Ezt meg honnan veszed?

A 21. században élünk, senkit nem érdekel, férjnél vagy-e vagy sem, kivéve ha gyereket terveztek, vagy hogy hol laksz, hányban születtél... ezek csak a régi rendszerben voltak fontosak.

Ma az a fontos, hogy mit tudsz, hol dolgoztál, és ott MIT CSINÁLTÁL - tehát nem az, hogy milyen feladataid voltak!!

Legyünk őszinték: a gyerekeid számából nem lehet következtetni arra, hogy például képben vagy az alapvető jogi dolgokkal, na de ha beírod, hogy öt évig jogi asszisztensként dolgoztál, az mindjárt meggyőző.


Az önéletrajz egy reklám. Nincs kötelező eleme. Egyszerűen olyannak kell lennie, hogy meggyőzze a munkaadót, hogy behívjon dolgozni.

2011. febr. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Azt beírtam hogy mikor születtem meg hogy elváltam, de egy jogász ismerősön szerint sem kell beírni a gyerekek számát. Viszont két pici gyerekemet egyedül nevelem, nem hinném hogy a személyes találkozásnál korrekt lenne eltitkolnom. Bár ha nem kérdeznek rá akkor meg nem az én hibám, nincs benne a hírdetésben hogy a gyerek kizáró ok.
2011. febr. 24. 22:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!