Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tényleg nem lesz kötlező a...

Tényleg nem lesz kötlező a matek érettségi?

Figyelt kérdés

[link]


ez alapján nem lesz kötelező ?


2011. febr. 25. 14:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez még csak terv. És csak a szakközépiskolákra vonatkozna, ahol lenne helyettük más tantárgy.


Amúgy remélem, kötelező marad. Ne már...

2011. febr. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
és aki olyan iskolába jár,hogy xy gimnázium és xy szakközépiskola ?
2011. febr. 25. 14:38
 3/5 anonim ***** válasza:
az olyanok, hogy XY gimnázium és szakközép, az azt jelenti, hogy van gimije is, meg mellette szakközepe is, de egy gyerek csak egyre jár, szóval nincs az, hogy most valaki gimis is, meg szakközepes is (olyan intézmény is van, ami XY óvoda,általános-, közép- és szakisko. Értelemszerúen ott se jár egyszerre a gyerek óviba, ááltalánosba meg gimibe)
2011. febr. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Akkor is csak a szakközepesekre vonatkozna. A képzés és nem az iskola típusától függ.
2011. febr. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
52%
A cikk alapján lehet, hogy nem lesz kötelező. Bár elég buta emberek állítják össze ezt az új rendszert, ha pont a matekot meg a törit iktatnák ki - szerintem ezek a legértelmesebb tárgyak, melyek fejlesztik a gondolkodást. Az idegen nyelv szintén fontos, de ehelyett inkább a gyakorlati oktatásra kellene törekedni, a magyarnak viszont sosem láttam sok értelmét. Oké, hogy a műveltség része stbstb., de én attól nem érzem magamat több embernek, hogy 5ösre leérettségiztem magyarból, aztán az évek alatt egy szót sem használtam belőle, még az egyetem alatt sem. Fejleszteni is csak akkor fejleszt, ha a gyereket valahogy rábírják a könyvek olvasására, pedig a magyar órák pont, hogy megutáltatják az olvasást, saját és látott példa is. Ráadásul a kötelezőknél léteznek milliószor jobb olvasmányok is. Szó mi szó, elég értelmetlen lenne ez az új határozat.
2011. febr. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!