Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miből készültetek föl a...

Miből készültetek föl a sikeres matek emelt szintű érettségire?

Figyelt kérdés
Eseteleg valami jó tipp a tanuláshoz, példamegoldáshoz?
2011. febr. 25. 16:27
 1/8 anonim ***** válasza:

Korábbi írásbelik kitöltése és javítókulccsal való összevetése.

Műszaki Kiadó könyve a 11. és 12.-es fakultációknak.

Fakultáció, magántanár, stb. nem volt.

Eredmény: 97%.

2011. febr. 26. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Mi volt az a -3%?:)
2011. febr. 26. 11:51
 3/8 anonim ***** válasza:

Írásbelin -1 pont, mert valamit ceruzával írtam a rajzhoz és a megoldás része volt. Tudod, csak a tollal írtakat értékelik.

A szóbelin egy dologba kötöttek bele: nem igényesen mondtam egy definíciót. Amikor megtudtam, hogy e miatt 2 pontot veszítettem, nem szomorkodtam. Nagyon vitatkozott az egyik nő és azt hittem, hogy jóval többet vont le. A látszat ellenére azonban emberből volt ő is :)


Amúgy az említett tankönyveket a Műszaki Kiadó adta ki, Hajnal Imréék írták és Matematika III. és Matematika IV. a címe.

2011. febr. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Szóbelire miből készültél?
2011. febr. 27. 11:12
 5/8 anonim ***** válasza:

Szintén az említett 2 könyv. A tételek bizonyításához a Mozaik Kiadó 9-12-es matematika könyveit is elővettem, abban kissé emberibb módon volt tárgyalva.

Persze szóbelire tökéletesen nem lehet felkészülni. Hiába tudod a tételcímben szereplő témakört, meglepő lehet maga a feladat, amit átadnak.

Én a geometriai transzformációkat húztam és egy 8szög megszerkesztése volt a feladat. A "bizonyítandó tétel" pedig az volt, hogy a 8 szögnek mennyi átlója van. Azért tettem idézőjelbe, mert valójában rád van bízva, hogy a szóba jöhető tételek közül melyik bizonyítását vezeted le. Ez, ahhoz képest amikre készültem, sokkal egyszerűbb volt.

2011. febr. 28. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A lényeget lehagytam: nekem iszonyú szerencsém volt. A közvetlenül előttem vizsgázó sokkal nehezebbet húzott. Szegénynek annyira darabokra szedték a szóbelijét, hogy a végén már meg sem mert szólalni. Nem bukott meg, de szenvedett.

Szóbelire szerintem az a fontos, hogy az adott témakörön belül "otthon legyél" és úgy állítsd össze a feleleted, hogy amikor elkezd "belekötni", akkor se kerülhess kellemetlen helyzetbe. A fentebb jelölt matematika III. és IV. ezért tetszett. Igaz, hogy 1-1 mondatot néha 30-45 perc alatt értettem meg belőle, de utána már nem éreztem magam veszélyben.

2011. febr. 28. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Még egy kérdés, ha lehet. Kerestem az általad említett Hajnal féle, műszaki kiadós "Matematika IV" és III könyveket, de csak ezt találtam. [link]


Ez viszont, nemzeti kiadós, akkor erre gondoltál nem?

2011. febr. 28. 09:25
 8/8 anonim ***** válasza:

Igen ez az!

Nekem régebbi példány van, amit még a Műszaki Kiadó adott ki.

2011. márc. 4. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!