Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy a hidegháborúról szóló...

Egy a hidegháborúról szóló nagyesszét mire lehet kiélezni?

Figyelt kérdés

Történelem témazárót írunk, az egész egy nagy esszé lesz, semmi más. Viszont a hidegháború elég nagy anyag, támpontokat nem kaptunk, és kíváncsi lennék, szerintetek milyen kérdésre lehet számítani?

Előre is köszi a válaszokat! (:


2011. febr. 25. 19:04
 1/2 bumbi02 ***** válasza:
100%

én nekem pont most a héten kellett írásbeli feleletben a hidegháborút (elejétől végéig) leírnom 20 perc alatt.leirom én mi alapján írtam le


Hidegháború fogalma, a hatalmi átrendeződés (ez bevezetésnek jó)

Megneveztem hol élezödött ki nagyon élesen a hidegháború (NSZK-NDK, É-korea-Délkorea, Arab-izrael konfliktus, kubai rakétaválság,) majd ezeket szépen tematikusan részleteztem

igazából ezzel a hidegháború törzsét leirtad. érdemes megemliteni az enyhülés időszakát (Hruscsov) és végül lezárni azzal a gondolatsorral hogy csillagháborús terv, tárgyalások (helsinki konferencia, fegyverkezés csökkentéséről stb) és végül azzal hogy a gyengébb, enyhébb politikát folytató orosz vezetők (Gorbacsov) visszavettek teljesen a fegyverkezésből belpolitikai okok miatt (gazdaság nem birta az egészet) és a Szovjetunió felbomlásával véget ért a hidegháború is.


én 5öst kaptamrá:)

2011. febr. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! :)
2011. febr. 25. 20:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!