Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megmondaná valaki, hogy hogy...

Megmondaná valaki, hogy hogy van most a doktori cím?

Figyelt kérdés
mert van kis doktori meg nagy doktori , hogy kis dr vagy Dr. ? És mikor melyiket szerzi meg az ember, minek az elvégzésével?
2011. febr. 27. 16:10
1 2
 1/14 anonim válasza:
0%
A kis dr-i cím az a z amikor valaki lediplomázik és annyi a nagy Dr pedig az amikor valaki valami tudományi dolgot is tesz érte. Pl: Bead egy pályázatot ami ilyen tudományi. Tehát a nagy Dr az az amikor valaki valami tudományi dolgot csinál.
2011. febr. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Tehát a nagy DR az már csak ilyen semmi.... Az igazi keménység mire befejezed az 5 éves jogot és meglesz a kis dr.
2011. febr. 27. 16:38
 3/14 anonim ***** válasza:
81%
Semmilyen különbség nincs. Ezt csak a közvélemény hiszi. Nincs helyesírási szabály a két doktori cím megkülönböztetésére. Az orvos, állatorvos,jogász, újabban a gyógyszerszek is az egyetem elvégzésével jogosulttá válnak doktori cím használatára. Tudományos doktori címet szerezni pedig bármilyen egyetem elvégzésével és egy tudományos kutató munka eredményeként benyújtott disszertáció után lehet. Persze ez a tudományos munka is legalább 2-3 év.
2011. febr. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
84%

Nem tudom, hogy az első hozzászóló honnan vette ezt a pályázatos valamit... Méghogy a nagydoktori cím egy ilyen semmi...

Nos, a nagydoktori címet a doktori (avagy PhD) képzés keretei között lehet megszerezni, ami kb. 3 év, ez tudományos fokozatot jelöl, azaz alapos szakértelem, hosszas kutatómunka és egy doktori disszertáció (ami kb 2-300 oldal) ill. annak megvédése kell hozzá. Ez sokkal több, mint elvégezni monjuk a jogi egyetemet (amire évente több ezren képesek) - a PhD komolyabb annál. Ha ez neked semmi...

2011. febr. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%

Nos, aki a jogi egyetemet elvégzi, az könnyen megállja a helyét a jogtudományi kutató munka során is.... már , ha van még kedve az egyetem után.

Ugyanakkor light-os felsőoktatási intézmény elvégzése után, valószínűbb , hogy belebuknak a Phd képzésbe.

2011. febr. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Lényeg ami lényeg. Nekem van egy sima 3 éves főiskolai diplomám, ami ilyen BSC képzés vagy mi. És ha most megcsinálom a jogász képzést ami osztatlan 5 éves képzés, akkor milyen 'címet' leszek jogosult viselni?
2011. febr. 27. 17:47
 7/14 anonim ***** válasza:

Dr. X.Y.


De, ha csak a dr jelzés miatt akarod elvégezni, sosem fogod tudni megcsinálni.........

2011. febr. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nem amiatt, de azért jól fog kinézni. a 3 éves Bsc-m is jogi végzettségű. Ugyhogy, nem lesz ezzel gond
2011. febr. 27. 18:14
 9/14 anonim ***** válasza:
28%
16,54-el értek egyet! A válaszában lényeges rész "és megvédeni" a több éves kutató-munkájának eredményéről írt disszertációt. Amennyiben a megvédés nem sikerül (az értékelő bizottság nem fogadja el), azaz a több éves kutatómunka eredményét nem látják bizonyítottnak, akkor veszett a több éves munkája és nem kapja meg a nagyDr-i címet.
2011. febr. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Persze sokan hiszk azt, hogy ugyanaz a jogász egyetemi képzés, mint a jogi jellegű főiskolai. Szerintem köszönő viszonyban nincs a kettő,el sem fogadják a főiskolán abszolvált tárgyakat.
2011. febr. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!