Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kaphatok felmentést matekból...

Kaphatok felmentést matekból ha depressziós vagyok?

Figyelt kérdés
Szóval ha azért nem megy a matek mert súlyos depressziós vagyok,és nem azért,mert diszkalkulatív vagyok vagy micsoda.És ha igen ezt hol kell intézni?A pszichológusnál?És ő adhat felmentést? A "diszkalkulatívos" dolgon kívül vannak más dolgok is amik okot adhatnak a felmentésre,vagy esetleg csak ez az egyetlen?Köszönöm a választ.
2011. febr. 28. 18:47
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
De nem is értem minek magyarázom,a hülye ember úgysem érti meg.
2011. márc. 1. 04:58
 12/14 anonim ***** válasza:
Először a depressziódat kellene kikezeltetni, aztán már menne minden.
2011. márc. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
60%

Én most éppen depressziós vagyok, ami gyakran előfordul velem, mondjuk úgy kéthetente.

Mostanában nem vagyok a toppon, nehéz suliba járok, és úgy érzem gyűlnek a fekete felhők felettem, és idegesít a lelki állapotom is, hogy miért vagyok labilis. A párkapcsolatokban sem vagyok valami jó, rövid távon nem, de hosszú távon antiszoc vagyok. Valamint reménytelenül szerelmes vagyok egy idősebb férfibe, sokszor rá gondolok, sokat álmodozok róla, aztán mikor tudatosítom, hogy ezek sohasem válnak valóra, akkor csak sírok és sírok. Azért is sajnálom magam (és szerintem ez szánalmas), hogy miért vagyok olyan válogatós a fiúk személyiségét tekintve, így örökre egyedül maradok.

Na mindegy. Szóval az a lényeg, hogy mindig ugyanazokon a problémákon lovagolok.

Most is tanulnom kéne a dolgozatokra (egyetemre járok), de csak elcseszem a napomat a búslakodással, meg az erőtlenséggel. Nem bízok magamban, hogy képes vagyok megállni a helyemet egy ilyen nehéz egyetemen.


Szóval szerintem a depressziód eredete valamilyen erős önbizalomhiány lehet. Talán nem bízol a felfogó, logikai képességedben, és ezért nem tudsz teljesíteni a matekban, mert leblokkol az agyad. Nekem is volt ilyen, hogy minél jobb matekdogát akartam írni (5-öst...és erősebb 5-öst mint az osztálytársaim), annál kevésbé tudtam (gyenge 4-eseket kezdtem írni), pedig én jó vagyok matekból, és tudom, hogy az okozta a problémát, hogy rágörcsöltem.


Lehet, hogy ez a problémád? Mármint, hogy nem bízol magadban, vagy félsz a matekban ért kudarcoktól?

Szerintem csak ne görcsölj rá, mert én észrevettem, hogy a stresszelés elvonja a figyelem 60%-át dolgozatírás közben. Így persze, hogy nem tud az ember alkotni. Amikor matekozol, akkor arra gondolj, hogy most megoldod ezt a feladatot.

Gyakorolj olyan matek példákat, amikhez van kifejtett megoldás, mert azokból megtanulhatod a gondolatmeneteket.


Ennyi ötletem volt, remélem segíthettem.:) Ja, és bocsi, hogy az elején annyit írtam magamról:$, csak próbáltam magamból kiindulva levezetni, hogy hátha neked is azért nem megy a tanulás (nálad a matek), mint nekem.


19/L

2011. márc. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
19éves vagyok, Nem "16 eves emos liba". Az asthma miatt, ami megkeseritette majdnem 18evig az életem, kiskoromban nagyon sokat voltam kórházban. Ennek a következménye , hogy lemaradtam az anyaggal. A többivel még meggyürkőztem..de a matek kifogott rajtam. Csak múltak az évek,halmozódtak a tanulnivalók, a stressz. És a matek iránti kudarcok még a tanulástól is elvették az erőmet. Sumákoltam, elrejtettem anyuék elől az ellenörzőmet stb.. 6.ban erre még rájött egy kiközösítés, lelki terror, azért mert nem voltak menő ruháim és nem hordtam álarcot. Másik suliba is vittek a szüleim...illetve anyukám , mert apám nincs. Ott mindenkit átengedtek még azt is akinek csak egyese volt. Igy nem volt vele annyira gond. Nem vette senki sem komolyan azt, hogy összevagyok törve..az álcám tökéletes volt. De ez a tökéletesség a vesztemet okozza. Itt vagyok 11.es , végzős lennék, a 9.et Kétszer jártam. Minden évben pótvizsgázok matekból. Most is. 3 éve elutasítanak a felmentéssel. Pedig még az az úr aki ott dolgozott az is azt mondta, hogy kellene. Mivel ez az úr segíteni akart, beszélt az ex kollégáival is az érdekemben. Ebből az lett , hogy a legrohadekabb nőhöz kerültem, aki "protekciós" gyerekként kezelt, gúnyt űzött belőlem de persze nem feltűnően. Nem kaptam meg. Járnom kéne pszihologushoz, de betanult szöveg nem hat rám. Igen, amióta megszülettem majdnem minden nap arra gondolok, mikor hagyhatom már itt ezt a világot. Viszont próbálok élni. Ez olyan eset mint amikor valaki a földön fekszik és még rá is rúgnak. Így érzem magam. És ne mondja nekem azt senki, hogy ebből meg lehet gyógyulni, mert nem. Ez veled született, ilyen embertípus vagy. Igen.. Persze két megoldás.. Nem kívánom, hogy az egyik szeretted gyermeke ilyen legyen. Örülj ha te normális lehetsz...
2016. aug. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!