Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha a háziorvostól kaptam egy...

Ha a háziorvostól kaptam egy olyan, , felmentést", hogy, , gyógytestnevelésre javasolt", akkor ezt elég, ha megmutatom a tesitanárnak vagy van vele még valami teendőm?

Figyelt kérdés
Előre is kösz.
2011. szept. 20. 09:38
 1/5 anonim válasza:

Nem írtad hány éves vagy.

Igen, kell. A gyógytestnevelő tanár elkéri az ellenőrződ, és ugyanúgy osztályozni fog, mint a rendes tesi tanár. És az alapján osztályoznak le. Ezt a suliban kérni fogják. Jó esetben így működik. Ne blicceld el, mert kis púpos lesz belőled, ha a gerinced ferde! Plusz még fájni is fog pár év múlva. Lányomnál nem vették észre (nem is értem!!!!), hogy gerincferdülése van, már 3 cm-rel alacsonyabb, mint volt.

2011. szept. 20. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. 18 éves vagyok, nem a gerincemmel van baj, hanem lúdtalpas vagyok. Arra lennék még kíváncsi, hogy a tanáromnak ezt el kell fogadnia és nem kell bejárnom órára ? (persze ha mellette gyógytesire járok és azt igazolom) Vagy hogyan tudják ezt az egészet ellenőrizni ?
2011. szept. 20. 09:55
 3/5 anonim ***** válasza:
Nálunk a suliban tartották a gyógytesit a 0. órában... Szóval inkább maradtam lúdtalpas:D De amúgy akkor nem kell elvileg bejárnod.
2011. szept. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Aha, értem. Hányszor volt egy héten ?
2011. szept. 20. 10:42
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez úgy működik, hogy ilyenkor neked a testnevelés helyett a gyógytestnevelés lesz a kötelező tantárgyad, amit osztályoznak, és a mulasztást ugyanúgy igazolni kell. Mutasd meg a testnevelő tanárnak és az osztályfőnöknek is, mert mindenféle adminisztrációval jár. Orvosi véleményt az iskola nem bírálhat felül, de azt nem tudom biztosan, hogy a háziorvosi papír elég-e ebben az esetben, vagy esetleg szakrendelésre is el kell menned.
2011. szept. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!