Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A vegyészmérnöki alapszakot...

A vegyészmérnöki alapszakot nagyon nehéz elvégezni? én oda jelentkeztem és valószínűleg fel is vesznek de nagyon félek a matektól!

Figyelt kérdés
2011. márc. 3. 00:38
 1/5 anonim ***** válasza:
ha nem vagy jó matekból, akkor nem sok esélyed lesz. én is eljöttem onnan. ha elfogadsz egy tanácsot, már nyáron magadtól kezdj bele kicsit, mert az ottani analízis nagyon gyors ütemű lesz, lószart se magyaráznak el a tanárok és köszönő viszonyba sincs a középsulis szinttel. hatérértékszámítást, deriválás, integrálás, meg úgy alapjában a függvényeket nézd át magadtól, vagy valami tanárral. ha az eleje sikerül és felveszed a ritmust, akkor már menni fog, csak pont az elejére pakolnak egy csomó buktató tárgyat, ha egyen is cumizol akkor jóformán már le is húzhatod magad a wc-n...
2011. márc. 3. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hova jelentkezel?

Én a BME-VBK-ra járok, és el lehet végezni a matekot, csak tisztességesen készülni kell rá, ha nem tudod korábbról (én tudtam korábbról, mert középiskolában emelt szinten tanultam, de a közepeseknek ezeket nem tanítják).

Amúgy sokkal nehezebbek lesznek a speciális szaktárgyak, szóval én a helyedben nem a matektól félnék.

2011. márc. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
szia! köszi a választ. én debrecenbe jelentkeztem, matekból meg kémiából viszem a pontokat. én a matekot nem emelt szinten tanulom,szerinted akkor mit tanuljak meg hogy könnyebb legyen szeptembertől (ha felvesznek) és ha nem az a legnehezebb akkor melyik?:o
2011. márc. 3. 14:35
 4/5 A kérdező kommentje:

@8.24

miért hagytad ott a vegyészménrökit? a matek miatt?

2011. márc. 3. 14:36
 5/5 anonim ***** válasza:

Amit ajánlok, hogy megtanulj, az, amit az első is írt.

Sorozatok, határérték, deriválás, integrálás, függvényanalízishez kapcsolódó dolgok.


Hát, a legnehezebbek az ilyesmi tárgyak lesznek, hogy szervetlen kémia, szerves kémia, fizikai kémia, 6 órás laborok, vegyipari géptan, stb. stb. Szóval azok, amik inkább kapcsolódnak a vegyészethez. Ezekhez képest nekem az 1. féléves matek üdítő felszabadulás volt, de hát kinek hogy, azért buktak páran belőle.

(Mondjuk ez csak a BME-n igaz, nem tudom, hogy Debrecenben milyen a tanterv, de gondolom hasonló.)

2011. márc. 3. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!