Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Konziba szeretnék menni, és a...

Konziba szeretnék menni, és a szolfézsban nagyon elmaradott vagyok. Ajánlanátok valami könyvet, vagy ha leírom hogy mit nem tudok, akkor elmagyarázná valaki vagy küldene linket? Pls nagyon fontos! *-*

Figyelt kérdés
2011. márc. 5. 13:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Remélem, még csak 7.-es vagy! Egyébként szerintem erre az a legjobb, ha beiratkozol egy zeneiskolába, mert gyakorolni is kell, és leginkább egy zenetanár tudja jól megtanítani, amit kell, és nincs aranyárban, persze azért leírhatod, mit nem értesz.
2011. márc. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

5 éve zongorázom, 7 éve vagyok zeneiskolás, de a szolfézsoktatás nulla..

akkor.. ezek kellenek a felvételire:

-funkciós basszus kétszólamú bécsi klassz. idézet leírása funkciós basszussal, a dallamban lehetnek könnyebb alterációk és előfordulhat moduláció is


-ritmus nélküli kétszólamú hangközmenet leírása tonális keretben, max. egy kvintes hangnemi kitérésekkel


-hangzatfelismerés- és lejegyzés adott hangra, esetleg harmóniafűzésben


-egy adott alapdallam modális transzformációinak felismerése, megnevezése és az előjegyzés megállapítása


-..az énekelt dallamban legyenek könnyebb alterációk és előfordulhat moduláció is


-ismerje a tanuló a periódust, a két- és háromtagú kisformákat


-ismerje fel a tanuló hallás után a dúr és a moll pentaton és modális hangsorokat


-hangközfelismerés, hangnévvel és szolmizálva éneklés mindkét irányban decima hangterjedelemig(tiszta, kis és nagy hangközök, szűkített szeptim, kvart, kvint, vmint bővített szekund, kvart, kvint


-ismerje fel hallás után a dúr, moll, szűkített és bővített alaphármasokat, szext és kvartszext fordításokat, a domináns és szűkített szeptim hangzatokat, tudja énekelni azokat 4# 4b előjegyzési hangnévvel is ( a disszonánsakat feloldással együtt)


amúgy 7-es vagyok, mondom, 7 éve vagyok zeneiskolás.. Mókushoz (Szirtes Edinához, gondolom ismerik az emberek) járok különszolfézsra bár ott se nagyon sokat tanulunk de többet mint a 7 év alatt :'D

2011. márc. 5. 13:42
 3/8 anonim ***** válasza:
Jézusom! Azt hittem, tudok segíteni, de így... :DD. Én csak egy mezei zeneiskolás vagyok 8-9 éve, de van, amit én se tudnék. Dallam leírását sokat kell gyakorolni, hiába nulla a szolfézsoktatás, akihez külön jársz, ha tudod, mondd meg neki, hogy ez most nagyon fontos, gyakoroljátok a hangközfelismerést, a dallamdiktálást, minden modális hangsor felismerését! Ha ez nem lehetséges, van egy tök jó program, amit ismerek, nem tudom, megvan-e neked, dallamfelismerésekre kiváló, meg tulajdonképpen minden van benne: EarMaster School a neve, torrenten szerintem fent van! Gyakorlás, gyakorlás és gyakorlás!
2011. márc. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Amúgy ez melyik konzi? Bartók, Pikéthy, Weiner Leó? Vagy másik?
2011. márc. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
a első jelölt a Bartók lenne Pesten, a második pedig a Békéscsabai. majd megnézem azt a programot :D köszi a válaszokat!
2011. márc. 6. 14:29
 6/8 anonim ***** válasza:
nagyjából mindegyik konziba ugyanaz a szolfézs követelmény egyébként a hangszer fontosabb. a dallamdiktálást gyakorold mert elég húzós (legalább is nekem az volt) de ha gondolod akkor dobd ide az msn-en vagy vmi és ha kérdésed van elmagyarázom v küldök át anyagot h. mit tudj. egyébként van amelyik konzi weblapján van példa a szolfézshoz. azt nézd meg. sokat segít. :) sok sikert :D
2011. ápr. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
hm... Felvettek? :D
2012. jún. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
előző vok: fel :) mondjuk én csellista vagyok, nem zongorista, zongorista több van. de mint mondtam: a hangszer a fontosabb. bár mondjuk, ha a dallamdiktáláshoz hülye vagy (gyakorlás kérdése... énse tudtam sokáig) akk meg a hangközöket, hangzatokat tudd, de azt profi módon. ha zongorázol ott van akk elötted a zongora. ott játszd le az összes hármas-négyeshangzatot és fülelj-memorizálj, h. melyik hogy szól. :) a zongorát meg 200%osra tudd. inkább a szabadonválasztottba legyen könnyebb darabod, amit könnyen és nagyon profin tudsz eljátszani. :)
2012. júl. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!