Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért nem tanulunk pl. a...

Miért nem tanulunk pl. a norvég vagy dán királyságról az iskolában? A sajtóban is kevesebbet foglalkoznak velük. Miért van ez?

Figyelt kérdés
Ezzel szemben mért ilyen hangsúlyos a brit királyság? Csak azért, mert Nagy Britannia nagyhatalom volt?
2011. márc. 6. 22:40
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ezen én is gondolkoztam már...szerintem szívesen tanulnék pedig róluk(szívesebben, mint a kötelezők egy jó nagy részét).
2011. márc. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Azért, amiért nem tanulunk Izlandról, Portugáliáról, arfikai országok törzsi történetéről. A történelem hosszú, a gimnázium rövid, ezért szelektálni kell. Akármennyire érdekesnek tűnik az Azték Birodalom vagy a dán királyság és kultúra, Európa történelmét, és Európa történelmén keresztül a mi történelmünket Anglia, Franciaország, Habsburg Birodalom határozta meg. Gyanítom, hogy a svéd iskolások sem rólunk tanulnak, hanem a fentebb felsoroltakról.

(Rokon révén olasz ált. iskolás töri könyvet már láttam, az olasz töri mellett ők is csak ezekkel foglalkoztak).

Ha valami jobban érdekel, olvass utána, nagyon sok érdekes könyvet lehet találni.

2011. márc. 6. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!