Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tényleg nem vállalhatnak esti...

Tényleg nem vállalhatnak esti tagozaton tanulók diákmunkát? De miért? Diákigazolványt is ugyanúgy kapok és pl. akkor tudnék menni, amikor a nappalisok nem, és fordítva. Nem értem, miért van ez így?

Figyelt kérdés
2011. márc. 7. 10:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert egy nappali tagozatos diák elsősorban diák, és csak másodsorban munkavállaló pl. Míg te esti tagozatos diák vagy, így az időd nagyrészét nem az iskolában töltöd, tehát simán lehetnél főállásban munkaállaló. Te esti tagozatosként elsősorban nem diák vagy.
2011. márc. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Na igen, de sokkal nehezebb úgy főállást találni, ha már vki diák, mert pl. nem biztos, hogy be tudnék vállalni 2-3 műszakot, mert a hiányzások itt is ugyanúgy számítanak. És tanulni is ugyanúgy kell. Azonkívül nem vennénk el a nappalisoktól sem a lehetőséget, mert olyankor tudnánk menni, amikor ők úgysem érnénének rá.
2011. márc. 7. 11:21
 3/6 anonim ***** válasza:

Barátnőm is estin csinálja az érettségit. Mellette mégis dolgozik főállásban. Nem is gondolkodott azon, hogy diák munkát vállaljon. Reggel 6től 2ig munkába van. Hetente kétszer délután 3tól 8-ig-9-ig iskolában.

Estin általában az idősebbek tanulnak, régen úgy is hívták, hogy a szakmunkások gimnáziuma, előbb lett szakmája, majd munkája és most csinálja az érettségit. De valahogyan 25 évesen fent kell magát tartania. A diákmunkából nem élne meg.

Az egyetemen egy csoporttársam elment diákmunkára, nappali tagozatos volt, napi 4-6 órákat dolgozott, attól függően mikor hogy ért rá, 28-30 ezer forintot fizettek neki havonta, ebből nem lehet megélni.

2011. márc. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
De gyakornokok ugyanúgy lehetnek.
2011. márc. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nekem is csak azért fordul meg a fejemben ilyesmi, mert "átszervezés" címén ki fognak rúgni az állásomból. Majd egy éve járok esti suliba, de még van egy évem és ha van rá mód, nem szeretném félbehagyni. De manapság elég nehéz munkát találni, pláne olyat, ami mellett még az iskolát is be tudnám fejezni.
2011. ápr. 8. 14:28
 6/6 anonim válasza:
Attól függ, hogy milyen hozzáállással csinálnád a munkát, én pl tudom suli mellett kényelmesen csinálni
2012. jan. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!