Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Valamilyen érdekes, vicces...

Valamilyen érdekes, vicces matematikai feladat?

Figyelt kérdés

Pénteken én fogom tartani a matek órát, mert az lesz a 100.

És nem találok jó feladatokat az interneten? Ti ismertek ilyet?


2011. márc. 8. 17:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hányadikos vagy?
2011. márc. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Tényleg, hányadikos vagy?? Mert azért nem mindegy. Én pl. tudok viccesebb feladatot, csak nem biztos, hogy megtudjátok oldani...

Egyik ilyen: Jancsi és Juliska találkoznak. Annak az esélye, hogy Jancsi visz virágot, háromszor akkora, mint annak az esélye hogy nem visz. Annak az esélye, hogy Jancsi kap puszit, ha visz virágot Juliskának 0,9 , és annak az esélye, hogy kap puszit ha nem visz virágot 0,1.

A: mennyi az esélye annak hogy Jancsi vitt virágot,és kapott puszit?

B: mennyi az esélye annak, hogy Jancsi nem vitt virágot, és kapott puszit?

2011. márc. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

3 vendég megy egy fogadóba, kivesznek 3 szobát egyenként 10, összesen 30 dollárért. De a fogadósnak később eszébe jut h hétvégi kedvezmény miatt csak 25 dollár a 3 szoba. 5 dollárt így vissza akar adni a 3 vendégnek, de hogy ossza el? Egyet-egyet (össz 3at) visszaadm kettőt zsebre tesz. Így a vendégeknek fejenként 10 dollár helyett csak 9 dollár volt a szoba. 3szor9=27 dollár, 2 van a fogadósnál, hol a 30. dollár?

Ha ismeritek bocsi:)

2011. márc. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Jaj bocsi, azt lehagytam. 11-es. :)

És a fogadósat ismertem! de jó, köszi :)

2011. márc. 9. 21:11
 5/12 anonim ***** válasza:

Mivel 100. óra, én zenét és mesét is bevinnék. Persze ezek mind matematikával kapcsolatosak.

"Zene" :) [link]

Matematikai tanmese: [link]


Feladat pedig van sok, csak ehhez kellene, hogy hányadikos vagy.

2011. márc. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ez egy nagyon vicces matek példa, aminek VAN megoldása!

Egy anyuka most 21 évvel idősebb a gyerekénél.

6 év múlva az anyuka pontosan 5-ször annyi idős lesz, mint a gyereke.

Kérdés: Hol van most az apuka?


A megoldásban a gyerek kora -0,75 év, azaz 9 hónap.

2011. márc. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi a gyertya belének a felének a négyzete?

64 :)

A gyertya bele: "a kanóc"

annak a fele "nóc"

"nóccor nóc" meg 64


Tudom, elég fárasztó, de most ez jutott csak az eszembe.

2011. márc. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Kitalálósdi:

Kérd meg a többieket, hogy mindenki gondoljon pl. egy 6jegyű számra, majd vonják ki a gondolt számból a számjegyeinek az összegét. Írják le a külsönbség első 5 jegyét, és te majd megmondod az egyesek helyén álló számjegyet.

Pl.

gondolt szám 897654-39 számjegyek összege =897615

Ők megmondják: 89761x x-et pedig a 9-cel való oszthatósági szabály alapján tudod megmondani, mivel a különbség mindig osztható lesz 9-cel.

x=5, mivel így lesz a számjegyek össze 9-cel osztható, vagyis 36.

Megoldás:

2011. márc. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
3 egyetemista meglát egy órát a kirakatban 30 forintért (fejenként 10 forint) és megbeszélik, hogy megveszik. Az órás eladja nekik és nevet a markába, mert átvágta őket, mert csak 25 forint az óra. Az inast elküldi 5 forinttal, hogy adja vissza a pénzt. Az inas zsebre rak 2 forintot, mert ugyebár az 5 nem osztható 3-mal. Így az egyetemisták visszakaptak 1 forintot így 9 forintért (fejenként) vették az órát. Tehát 9x3=27. Az inasnál 2 forint van az 27+2=29. De mondja meg nekem valaki hol van 1 forint?
2011. márc. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Utolsó nagyon kreatív vagy, én is ezt írtam csakmás sztorival:D
2011. márc. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!