Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az érettségiben lévő feladatok...

Az érettségiben lévő feladatok KÖTELEZŐEN, tehát CSAKIS azok lehetnek, amik a követelményrendszerben le van írva, vagy lehet olyan feladat is, amely nincs leírva?

Figyelt kérdés
2011. okt. 6. 21:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Csak olyan lehet, ami szerepel a követelményrendszerben.
2011. okt. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
De ha tényleg csak annyi, akkor az nevetséges mennyiségű anyag. Szinte semmi. Mi a buktató?
2011. okt. 6. 21:08
 3/14 anonim ***** válasza:
Semmi. Csak az bukik meg, aki tényleg nagyon gyökér.
2011. okt. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

A "buktató" kifejezésemet kicsit félreértetted. Arra gondolok konkrétan, hogy ha ennyit kell CSAK megtanulni, mint ami a követelményrendszerben van leírva, akkor hogy nem tud szinte senki sem összehozni mondjuk egy 100%os emelt biológia érettségit? (én erre készülök).


Meg még lenne egy kérdésem, amit majd kiteszek, ha nem érkezik rá válasz itt: ugye a követelményrendszerben két oszlop van, a bal a közép a jobb az emelt. Na szóval az lenne a kérdésem, hogy az emelt szintű érettségibe beletartozik a középszintű követelmény is? (tehát ami bal oldalt van + a jobb?)

2011. okt. 6. 21:34
 5/14 A kérdező kommentje:

[link]


itt van a követelményrendszer.

2011. okt. 6. 21:35
 6/14 anonim ***** válasza:

Persze. Emeletre mindkét oszlop kell. Egyébként sem lehetetlen a 100%-os érettségi. Nekem az emelt biosz 95% lett. A matek közepem meg 100.

A buktató az az benne, hogy egy egyszerű dologra nagyon bonyolultan is rá lehet kérdezni. De nézz meg egy emelt feladatsort. Szövegből kell kihámozni dolgokat, számolni kell, gondolkodni.... Nem csak kérdés-válasz.

2011. okt. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Mekkora gyökér vagy öregem...:D miért neked pl minden dolgozatod világ életedben 100%os lett, amit konkrétan a tananyagból írattak? Akkor se garantált a max pont, ha az ember MINDENT tud, mert valami kifelejt, félreért, nem jut eszébe, netán rosszul emlékszik. Aztán még ott van az, hogy simán sose fogsz mindent tudni. Ez van.
2011. okt. 7. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nem értem, miért nevetséges mennyiségű ez az anyag, én biztos nem tudnám hipp-hopp letenni a biosz emeltet 100%-ra. Annak, aki évek óta bioszt tanul ezerrel, lehet, hogy nem tűnik olyan soknak. Csak nem értem, mire számítottál, hogy ezt túl kevésnek gondolod.
2011. okt. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nem, végülis nem nevetséges mennyiségű, de sokkal többre számítottam. Én abban a hitben voltam h kb 1000 oldalnyi könyvet kell tudni halálprecizen, pedig a lényeget néhány száz oldalba is be lehet sűríteni.
2011. okt. 7. 15:01
 10/14 anonim ***** válasza:
Érettségire 1000 oldal? Nagy francot...
2011. okt. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!