Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A diákhitel a képzés alatt is...

A diákhitel a képzés alatt is kamatozik, vagy csak miután befejeztük?

Figyelt kérdés
2011. márc. 9. 22:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván a felvételétől számítva kamatozik...
2011. márc. 9. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A képzés alatt is kamatozik.
2011. márc. 9. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Nem kamatozik.
2011. márc. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Na ez az....

Én úgy értelmeztem,hogy nem kamatozik, de már magam sem tudom, írtam nekik, de hát semmire se hajlandóak válaszolni,csak kopizott szöveg, de olyanról, amit már én is elolvastam. Bemenni meg nincs most időm.

2011. márc. 10. 16:47
 5/12 anonim ***** válasza:
Hát az biztos, hogy nekem nőtt az összeg, amióta felvettem. Plusz sehol nem írja, hogy nem kamatozik, és egy hitelnél a kamat a default.
2011. márc. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Igen, de pont ezt reklámozzák folyton,hogy nem fog növekedni, ezért DIÁK, majd ha végzel, különben szépen el is adósodsz, és rosszabbul jársz kb egy diákhitellel. De lehet tényleg így van.. Megkérdezhetem,hogy te mennyit vettél fel és mennyivel nőtt a tartozásod, illetve mennyi idő alatt?
2011. márc. 10. 17:35
 7/12 A kérdező kommentje:
Szóval csak a végzés után kezd el kamatozni, legalábbis eddig így tudtam.
2011. márc. 10. 17:35
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem, végig kamatozik, viszont csak a végzés után x hónappal vagy köteles megkezdeni a visszafizetést. Ezért számít kedvezőnek ez a hitel.
2011. márc. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Azért diák, mert később kezdheted meg a törlesztést, és rugalmas a törlesztőrészlet, nem emelkedik kibírhatatlan magasságokba. Valamint bármikor előtörleszthetsz.

Ha hazautazom és nem felejtem el, akkor megnézem a kimutatást, de az enyém nem mérvadó, mert pl. amikor dolgoztam nyáron, törlesztettem is már belőle.

2011. márc. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Hát,igaz h én csak fél éve igényeltem, de minden félév végén küldenek egy értesítőt, amiben leírják, h mennyi összeget vettél fel, mennyit törlesztettél addig, és mennyit kamatozott...Nahh, hát nekem a kamatozásnál egyészen pontosan 1 db NULLA!! található. Szóval én nem tudom, hogy azok akik azt mondják, hogy kamatozik, azoknál hogy van, de se nálam se a közvetlen környezetemben diákhitelt igánylő embereknek NEM kamatozott. (Csupán 5000 forint körüli összeggel nőtt a felvett összeg, ügyintézés gyanánt.)
2011. márc. 10. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!