Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy kell a szoprán furulyán...

Hogy kell a szoprán furulyán lefogni az abc-s hangokat?

Figyelt kérdés
Egyszerűen leírva, pl. a c-hez le kell fogni a felső négyet, stb... Nagyon fontos lenne, óvodapedagógus hallgató vagyok, de a tanár sose jön be órára, a félévi vizsga is kész röhej volt.... Rengeteget vár el, de cserébe nem nyújt semmit. Kérlek segítsetek!!!!!!
2011. márc. 10. 09:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha az ujjaink 1 hüvelyk, 2 mutató, 3 középső, 4 gyűrűs, 5 kisujj, akkor:


c: bal 1,2,3,4, jobb 2,3,4,5 (tehát az összes befogva)

d: bal 1,2,3,4, jobb 2,3,4

e: bal 1,2,3,4, jobb 2,3

f: bal 1,2,3,4, jobb 2

g: bal 1,2,3,4

a: bal 1,2,3

h: bal 1,2

felső c: bal 1,3

bé: bal 1,2,4 és jobb 2


Remélem nem írtam el semmit.

2011. márc. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Jaj, nagyon hálás vagyok, köszönöm! Ez alapján már le tudom furulyázni az egyszerű gyerekdalokat!! KÖSZÖNÖM!!!!!!
2011. márc. 10. 11:01
 3/4 anonim válasza:
valaki tudna egy ötletet hogy hogyan lehetne jólmegtaulni furulyázni?
2015. márc. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Diablo22 válasza:
Ha önszorgalomból teszed, sok gyakorlással éred el, de nem árt, ha jársz zenetanárhoz. A nagyon jó furulyatudáshoz nem árt szolfézs-leckéket venned, hogytudj kottát olasniés megfelelően le tudd fogni a hangokhoztartozó lyukakat. :)
2016. febr. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!