Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 30 Hz-től 18000 Hz-ig hallom...

30 Hz-től 18000 Hz-ig hallom a hangokat. Mennyire vagyok halláskárosodott, vagy ez átlagosnak számítható? (20/F)

Figyelt kérdés
Még valamikor 7-8 évvel ezelőtt elfogott egy egyszerű megfázás, volt lázam, orrdugulás, torokfájás. És olyankor mindig az volt, ha már meggyógyultam, hogy mindkét fülem kidugult "kipukkant", de 1x a jobbik fülem már nem teljesen, vagyis enyhén szólva 5Hz-el kevesebbet hallok vele, de érzem a mindennapokban is, ha nagyon koncentrálok rá. Szóval a bal fülemmel még hallom a 25-öt is, de a jobbikkal már csak a 30-at, és az az érdekes, hogy ez a "kevéske" 5Hz eltérés nekem feltűnő, normális ez? Mikor kisebb voltam annyit mondtak, hogy jó hallásom van a zenéhez, akkor lehet hogy ezért veszem észre? Lehet ott csesztem el az egészet, hogy sohasem mentem el vele orvoshoz, és most már nem is lehetne rajta segíteni (félek elmenni). Néha szokott pattogni, sípolni, vagyis zúgni, meg valami fura érzés van benne, és irritálja a szememet is, vagyis könnyezek. Meg néha nyeléskor mintha ki akarna pukkanni, de mégsem sikerül. De mindez csakis a jobbik fülemmel van.
2011. okt. 30. 16:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen. Ott cseszted el, hogy nem mentél orvoshoz. Egy hallásvizsgálatba még senki nem halt bele. Fejhallgatón különböző magasságú és erősségű hangokat hallasz. Ebből lesz egy szép görbe (fülenként természetesen), amiből a szakorvos meg tudja mondani, mi a helyzet. Jó, nem jó, lehet-e orvosolni, nem lehet orvosolni, stb. Menj el minél hamarabb!
2011. okt. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. De engem nem csak ez érdekel, hanem hogy az átlag emberiséget nézve károsodottnak számít-e egy 30-18000Hz-ig halló ember? Vagy ez még viszonylag normális?
2011. okt. 30. 16:40
 3/4 anonim ***** válasza:

A felső tartomány viszonylag normális, sőt elég jó. Az alsó határon is gyakran romlik ennyit a hallás, de inkább a felnőtt nőknél, gyerekeknél nem jellemző. Innen jön a férj panasza, hogy az asszony nem is figyel arra, amit mond.

Amúgy ettől még nem vagy hallássérült, ahhoz a normál beszédtartományon kellene mindkét fülön észrevehető halláscsökkenést mutatnod.

2011. okt. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Pedig ezt valami eléggé olcsó fülessel teszteltem :D Na mind1, azért 20 év már hivatalosan felnőttnek számít. Akkor ezek szerint nincs ezzel semmi komolyabb gond, talán ha a bal fülem is sérült volna 5Hz-t, akkor nem is tudnék róla, hogy nem dugultak ki teljesen anno sok éve.
2011. okt. 30. 19:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!