Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Félek az egyetemtől! Megnyugta...

Félek az egyetemtől! Megnyugtatnátok?

Figyelt kérdés

Körülöttem mindenki mindent tud, szakok, tanszékek, minorok, jelentkezés, tárgyfelvétel... Én igyekszek informálódni, de a körülöttem lévők csak mondják, hogy ezt leadod itt, ezt csinálod amott emígy, stb... Félek, hogy nem fogom tudni, mikor hova kell mennem, hogy mi történik a jelentkezési lap beadása és a felvételt nyerés után...

Más is indult úgy neki, hogy semmit nem tudott, majd az első napokban megvilágosodott? :/


2011. márc. 13. 08:09
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
fogod tudni, lesz tanköröd, hozzá egy felsőbbévessel, aki segít az első félévben
2011. márc. 13. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nincs mitől félni :) Én két éve járok egyetemre, és nem merném azt állítani, hogy mindennel tisztában vagyok. Különben az egyik szakomon első éves vagyok jelenleg, ősszel mindenki tőlem kérdezte, mit, hol, hogyan stb., én meg szívesen segítettem. Az esetek nagy részében mindig van olyan emberke, aki már rutinosabb kicsit, és általában szívesen segítenek.

Meg amúgy is, ha nagyon nem megy valami, akkor mindig lehet kérdezni, nem szégyen.

Mi ősszel az egyik évfolyamtársammal csináltunk a szak gólyáinak egy Facebook csoportot, amit azóta is napi szinten használunk, így akinek bármi kérdése van, az ott felteszi, és aki tudja a választ, az válaszol rá, plusz a seniorok is rá szoktak pillantani olykor, és ők is nagyon sokat segítenek.

2011. márc. 13. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
43%

nyugi, az egyetem küld egy gratuláló levelet, és szájbarágósan leírják, mikor, hova kell menned beiratkozni, illetve néhány instrukció az elektronikus rendszer (neptun, etr...) elérhetőségéről.


amit az első félévben tudnod kell, azt a levél, illetve a beiratkozási ceremónia tartalmazni fogja.

a többi dolog majd el fog érni az első félév során.

HÖK-ös gyerekektől kérdezhetsz bármit. DE VIGYÁZZ VELÜK! amikor ösztöndíjról van szó, szándékosan félreinformálnak, hogy elcseszd az igénylést, és te ne kaphass semmit (mert akkor nekik több marad)

2011. márc. 13. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%

az ELTÉ-n nagyon vastag az információs boríték, amit a felvételről szóló értesítés mellé küldenek. tényleg szájbarágós. az ösztöndíjat meg nem kell igényleni, mert ha jár, automatikusan utalják.

amúgy hová jelentkeztél?

2011. márc. 13. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%

Nyugi, nincs mitől aggódnod. Kapsz ilyen tájékoztató levelet is, valamint hozzáférhető a TVSZ (Tanulmányi és vizsgaszabályzat), ahol minden részletesen le van írva. Érdemes lementeni a gépedre, és ha valami nem tiszta, ott megkereseni a választ, szinte tuti, hogy benne lesz.

Egyébként meg azt jegyezd meg, hogy a határidőket, feltételeket tartsd be (legtöbb esetben jogvesztő, ha később adod le mondjuk a szoctámigénylést), de ha mindent rendesen csináltál és mégsem az történik, aminek kéne, akkor merd kinyitni a szád. Az egyetemen felnőttnek számítasz, aki felelős önmagáért, merj megszólalni a saját érdekedben. Ha igazad van, igazat fogsz kapni.

2011. márc. 13. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
78%

Gólyatáborba mindent megtudsz...

Amúgy szerintem egyelőre az érettségivel foglalkozz, hogy jól sikerüljön, majd ha felvettek utána ráérsz ezen agyalni. :)

2011. márc. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
78%

Ahogy már előttem is mondták, amikor megkapod az értesítő levelet, hogy gratulálunk felvételt nyertél iskolán xy szakára, akkor egy köteg más tájékoztatót is kapsz mellé. Gólyatábor meghívót, programfüzetet, az éves tanmetenet, neptunnal kapcsolatos dolgokat, kódodat, illetve rövidebb használati utasítást, kollégiummal kapcsolatos tájékoztatót, melyik mennyibe kerül, milyen szobák vannak stb, aztán elérhetőségeket. Időpontokat hogy mikor van tanévnyitó, és mikor beiratkozás, stb. Ha ezeket figyelmesen elolvasod mindent tudni fogsz, illetve nekem pl nagyon nagy segítség volt az is, hogy gólyatáborban néha tartottunk egy-egy józanodós órát, amikor megbeszéltük az esetleges kérdéseket, és a csapatvezetőink készségesen segítettek, és segítenek azóta is, ha valami gond van. A tanévnyitóra már csak azért is érdemes volt elmenni, mert a rektorok diákjaivá fogadtak minket egy-egy kézfogással, ami így hirtelen nagy élmény volt, ugyanakkor valahol ijesztő is, hogy itt ilyen komolyság van. :)

Beiratkozásnál a TO-s nénik mondtak el minden fontosabb tudni valót, hogy milyen jellegű gondokkal hova lehet fordulni, stb. Az első néhány hétben nagyon idegennek éreztem a főiskolát, de mostmár nagyon szeretem! :) Szeretem a TO-s néniket, a HÖK-ösöket (amikor nem az én ösztöndíjamat csalják el), a hallgatói infós irodában ülő csajok is aranyosak, a konyhás nénik is, a neptunos hölgy is, és a könyvtárosok is. Fél évembe telt mire kimondhattam hogy kiismerem magam az iskola minden zegzugában, ha valamit otthon felejtek akkor sem esek kétségbe, tudom hova fordulhatok a problémáimmal, a kérdéseimmel, bármivel.

A lényeg az hogy legyél nyitott, és akard megtudni hogy mit hol tudsz elintézni. Olyan dolgokra is légy nyitott, ami mondjuk még nem érint. Egyetlen egy dologra kell iszonyatosan figyelni, az pedig a határidő! Itt nem lesz olyan, hogy jólvan nem baj, elfelejtettél egy hivatalos papírt behozni, vagy leadni az évközit, nem baj, hozd holnapra... A szociális támogatásról pl teljes mértékben lecsúszol ha nem jelentkezel időben, ha házikkal csúszol, akkor késedelmi díjat kell fizetni, ha pót pót vizsgázol akkor is. Egyetemen nagyon kell tanulni, és nagyon kell figyelni az időpontokra. :) Szerezz be egy határidő naplót! :)

2011. márc. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
23%
az első héten úgyis folyamatosan be leszel állva, azalatt majd elrendeződnek a dolgok. én is úgy voltam. nem kell parázni!
2011. márc. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Fú, köszönöm szépen a sok hasznos választ! Ha felvételkor megkapjuk ezeket a tájékoztató dokumentumokat, akkor már nem lehet utána olyan nehéz :)


Amúgy érettségit csak jövőre lesz... Csak most így az oldalt böngészve sok egyetemes kérdést átolvastam, és megijedtem picit :)

2011. márc. 14. 14:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!