Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha az utolsó lehetőségnél is...

Ha az utolsó lehetőségnél is megbukok egy vizsgán, és eltanácsolnak az egyetemtől, akkor az egész felsőoktatásra szól az a 2év, vagy esetlegesen csak az adott iskolától, szaktól?

Figyelt kérdés
2011. máj. 27. 11:46
 1/9 anonim ***** válasza:
56%
Én úgy tudom, az egészből "kitiltanak".
2011. máj. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
46%

milyen 2 év?

na meg a jelenlegi kreditrendszerben max újra felveszed a tárgyat, de nem hiszem h emiatt vége lenne a tanulmányaidnak

2011. máj. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A harmadik felvétel után már nem veheti fel újra. Minek kell okoskodni, ha nem értesz hozzá? Amúgy szerintem is az egészre vonatkozik.
2011. máj. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nálunk nem rúgnak ki, csak fizetni kell a többszörös tárgyfelvételért: 3. felvétel kreditenként 5000, 4. felvétel 6000 és így tovább.

Így sokkal jobban megéri az egyetemnek, ha sok embert buktat..........

2011. máj. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Számomra nem teljesen világos a kérdés. Minden esélyedet kijátszottad, 3-szor vetted fel a tárgyat, és így is megbuktál, avagy először veszed fel, és így buktál meg minden vizsgalehetőségen?

Ha előbbi, akkor bizonyos esetekben még lehet kérvényezni egy utolsó esélyt, egy ismerősöm így vehette fel műszakin ötödszörre is a matekot (két utolsó eséllyel). Ha elutasítják, akkor valószínűleg kirúgással is jár, viszont én is úgy tudom, hogy simán lehet újra jelentkezni. Azt nem tudom hogy abba a suliba is lehet-e ahonnan kirúgtak, vagy csak másikba, de szerintem lehet, és erre ugyanaz az alak az élő példám, akinek ötödszörre sem sikerült a matek, ezért inkább átment másik főiskolára, ahol előröl kezdett mindent, a lehetséges tárgyakat akkreditáltatta, és lényegében ott folytatja, ahol a másik egyetemen abbahagyta. Tudtommal ezt a rendszert akarják most megszüntetni, vagy legalábbis tervben volt, hogy aki egy felsőoktatási intézményben kilövi minden lehetőségét, az az adott pályától örökre búcsúzzon el!

Ha csak először vetted fel a tárgyat és úgy buktál meg minden vizsgán, akkor következő félévben felveszed újra, és kész.

2011. máj. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

12:50

Az általános műszakis matekra gondolsz? Mint analízis, lineáris algebra stb.? Mert ha ezt 2.5 év alatt tudta teljesíteni az ismerősöd (ebből is csupán 1 félévnyi anyagot), akkor ott már valahol bajok vannak.

2011. máj. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Már harmadszorra vettem fel. Március óta ezt tanulom, de valahogy sosem egyértelmű a teszt. Ha ezt most nem sikerül, még van 2 javítási lehetőségem (B,C vizsga), plusz a dékáni. Ha ezek sem, akkor kalap kabát, és szeretném felmérni a lehetőségeimet.


El vagyok keseredve, én tényleg március óta tanulom, és nem tudom min kellene változtatnom.

2011. máj. 27. 14:12
 8/9 anonim ***** válasza:

Továbbra is nehéz válaszolni a kérdésre, hiszen nem tudjuk, hogy hova jársz.

Pl. a BME-n abszolút nincs korlátozva a tárgyfelvételek száma, ha gondolod, 6-szor is felvehetsz valamit, de ha nagyon nem megy, akkor többször is. Csak nem teljesített kreditek után kell fizetni 1200 forintot. Ennyi

Az új felsőoktatási törvénytervezet szerint erre nem lenne lehetőség, mert max. 2 vagy 3 alkalommal lehetne egy tárgyat felvenni.

Olyan általános szabály sincs jelenleg, hogy x év eltiltást kapsz, akár azonnal újrafelvételizhetsz. Megint csak a BME-t tudom mondani: miután kirúgtak (ha nem gyűjtesz félévente átlagosan 15 kreditet), akár rögtön újrafelvételizhetsz, sőt, ha előre sejted, hogy ki fognak, akár korábban is. Nem tudom, ez máshol hogy van.

2011. máj. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
PTE
2011. máj. 27. 15:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!