Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek jó lenne ebből a...

Szerintetek jó lenne ebből a könyvből tanulni?

Figyelt kérdés

[link]


Tételek:

1, Magyar gazdaság a XIV-XVI. században

stb.


Szóval itt inkább témakörök vannak.

30db van!


Mondta a töri tanárom, hogy dolgozzam ki, de nem tudom, mert irtó hosszú lenne, neki is lenne vele munka. (kijavítani)

Bár azért szeretném kidolgozni, mert azzal is tanulok, de jobb lenne ha a könyvet megvenném?

Addig is csinálom a feladatokat még jobban.


Szerintetek?


2011. márc. 13. 19:29
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!


bár én tavaly középszinten érettségiztem, de a tanár kimondottan kérte az emelt szinten érettségizőket (fakultációs voltam, de nem emelteztem), hogy semmiképp ne dolgozzák ki, mivel egy középszintű tétel volt olyan 2-3 oldal, aminek kb. a 60%-át kérték csak (mi tételnek hívtuk, tételből írtunk, de igazából témakör volt, amire érettségin rákérdeztek olyan 3-4 nagyvonalú kérdéssel és nem kellett ugye az egész tétel- "témakör"), szerintem ugyanígy van az emelt szintnél is, mivel emlékszem, hogy mikor készültünk, akkor azért néha leesett az állam. volt ilyen tétel, hogy a XX. század vezető politikusainak portréi és még azt sem határozták meg, hogy egyetemes tétel, vagy pedig magyar történelemre vonatkozik, hogy kommmunistákra akarnak rátérni, vagy a nyugati vezetőkre, úgyhogy aki ezt kidolgozza, az majdnem egy törikönyv... :) Egyébként voltak tényleg egyszerűbb témakörök, például a török kiűzése Mo-ról, vagy a rendszerváltás gazdasági következményei, de akadtak eléggé összefogóak is, az előbb említett, vagy például a középkori magyar társadalom alakulása. (két volt osztálytársam is ezt húzta, egyikük a 13. századot kapta, másikuk a 15.-et), de tavaly nagyon könnyű tétel volt (témakör, ha úgy tetszik) a bolsevista és nacionalista elvek összehasonlítása.


Remélem, valamit kihámozol belőle és hasznos lesz! :D

2011. márc. 14. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ja még azt akarom, hogy a tanárunk szerint nem egy könyvből kell tanulni, szóval nézegesd az órai jegyzeteidet, vázlataidat, a fakultációs anyagot,k a tankönyvet, a töris térképet, esetleg ha megveszed ezt, akkor azt is nézegesd. Így angyobb az esély, hogy több megvilágításból hallgass valamit.


Illetve... Még a töritanárunk annyira nem díjazta ezeket a nagyon modern könyveket, nekünk utolsó 2 évben forrásközpontú történelem III., IV. volt, aztán ő még a régi könyvéből tanított, azt mondta, hogy azok voltak a jobbak, úgyhogy ha a sulidban van könyvtár és ott régebbi töri könyvek (persze nem rendszerváltás előtti szoctöris), akkor válaszd azokat, azokban a tárgyilagos tudás nagyon jól benne van, az adatok elemzésére használd a maiakat, mert nem ritkán egy esszéhez inkább diagramot és fényképet adnak.


Remélem, már tényleg adok valami használható tanácsot! :);)

2011. márc. 14. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!