Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen könyvből és munkafüzetb...

Milyen könyvből és munkafüzetből tudok hatékonyan angolt otthon tanulni? (középfokúra készülök)

Figyelt kérdés
Elsősorban könyvcímekre gondolok.
2011. júl. 18. 15:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia! Én emelt érettségire ezekből tanultam: Kész Zoltán, Törökné Tenk Dóra: Let's discuss it! közép-és felsőfokú nyelvvizsgára és emelt érettségire készít fel. Vitatémákat, szószedetet találsz benne, nagyon jó és nem is drága. Aztán Oxford Exam Excellence ,ami nekem nagyon bevált, főleg érettségire készít fel, de mellette nyelvvizsgára is. Típusfeladatok vannak benne, mint szövegértés, nyelvhelyesség, hallott szöveg értése, beszéd gyakorlás, témánként szószedet, valamint különböző kifejezések, melyeket mondjuk levélírásnál vagy beszédhelyzetben kell használni.
2011. júl. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
elmélet nincs benne? pl hogy hogyan képezzük a különböző igeidőket stb
2011. júl. 18. 21:16
 3/6 anonim ***** válasza:
nem az sajnos nincsen, viszont arra tudom ajánlani Dohár Péter Kis angol nyelvtan című könyvét. Én is abból készültem és nagyon jó! Szintén nem olyan drága, de ez szerintem benn van könyvtárban is, nálunk sulis könyvtárban pl megvolt.
2011. júl. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat
2011. júl. 18. 22:53
 5/6 A kérdező kommentje:
Egyébként ez a Kis angol nyelvtan című könyv segíthet felkészülni a közép vagy akár az emelt szintű nyelvvizsgára?
2011. júl. 18. 22:58
 6/6 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom igen. Alapjáraton az angol nyelvtan nem sok és nem is bonyolult, szerintem ez a könyv bőven elég hozzá, felsőfokú nyelvvizsgán meg inkább a szókincset kell növelni. Tényleg csak ajánlani tudom. Röviden viszont nagyon érthetően magyaráz el mindent, és jó példák vannak.
2011. júl. 18. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!