Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tényleg olyan "félelmetes" az...

Tényleg olyan "félelmetes" az érettségi, mint amilyennek előtte látszik?

Figyelt kérdés
Közepes tanuló vagyok,de úgy érzem, hogy semmit sem tudok(tudom hogy általában ez így szokott lenni)...olyanok válaszát kérném, akik nem voltak annyira jó tanulók és túl vannak már az érettségin.
2011. márc. 16. 17:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Én matekból voltam elég gyenge...Sokat gyakoroltam az érettségire,szinte az összes előző évi érettségiket végig csináltam.

De még csak így is 3-as lett,ráadásul nem is erős 3-as :-(


Tavaly érettségiztem. A töri és a magyar az ment,azok egész korrektek voltak,de a matek az nehezebb volt (ezt a tanáraim is mondták).


De amúgy a töri miatt ne parázz,atlasz és a forrás nagyon nagy segítség :-D

2011. márc. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nehéz erre a kérdésre válaszolni, mert nem tudom, pontosan mit jelenthet a közepes.

Szerintem nézz meg pár tavalyi feladatlapot, és azokból elég egyértelműen kiderül, minden évben hasonló jellegű:

[link]

Amúgy a mi évfolyamunkról csaknem mind a ~150 ember átment rajta, szóval nehéznek semmiképp sem mondanám.

2011. márc. 16. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem olyan "félelmetes", de természetes, hogy mindenki nagyon fél előtte, hisz ez az első nagy "megmérettetés" az életeb. Ha készülsz rá rendesen (azaz mondjuk megcsinálod az előző évieket és megtanulod a szóbeliket) akkor nem lesz gond. De nem mondom, hogy ne izgulj =).
2011. márc. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat:)
2011. márc. 16. 20:34
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem, utólag senkinek nem félelmetes, főleg egy-két egyetemi vizsga után.

De még ember nem született a földön, aki ezt előtte elhitte volna. :-))

2011. márc. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Első válaszadó vagyok!


Én azt mondom,hogy ne becsüld alá...én,hogy már túl vagyok rajta ugyan könnyen beszélek,DE senkinek nem mondom azt,hogy könnyű.


Igenis szükség van tudásra,logikára.


De amúgy csak a leghülyébbek buknak meg,persze ne az legyen a célod,hogy átcsusszanj kettesekkel :-))


Egyébként a tanárok is sokkal jószívűbbek szóbelin,sőt írásbelin is amire lehet,arra pontot adnak :-D


De az írásbeli nehezebb mint a szóbeli :-P


Az viszont nagyon sz.r,amikor kánikula van,mindenki a parkban játszik,te meg senyvedsz a szobában és hallod a kintiek kiabálását :-DD

2011. márc. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem, de ha nem figyelsz az írásbelin, rengeteg pontot veszíthetsz egészen jelentéktelennek tűnő hibák miatt (pl. vessző, ékezet elhagyása, nem teljes mondatokkal való válaszadás).

Érdemes készülni az írásbelire is, mert csak a forrásra támaszkodva nem könnyű értelmes, tartalmas választ adni (azt is értékelik, mennyire hagyatkoztál a kifejtésnél a forrásra).

Nem tudom, mennyire számítottam jó tanulónak, a 4-es általában megvolt, az érettségim is jól sikerült (2009-ben érettségiztem).


Most fogsz végezni?

2011. márc. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"A töri és a magyar az ment,azok egész korrektek voltak,de a matek az nehezebb volt (ezt a tanáraim is mondták)."

Kinek mi, szerintem egyik sem volt korrektebb, mint a másik. (Nekem pont a töri és a magyar sikerült rosszabbul, és a matek lett 5-ös.)

2011. márc. 16. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

igen most végzek.

és igazából tudom hogy az írásbelinek van nagyobb súlya,de a szóbelitől mégis sokkal jobban félek.eléggé lámpalázas vagyok és félek hogy semmi sem fog eszembe jutni:|

2011. márc. 17. 13:34
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha választani kéne, akkor mindenképp a szóbeli a nehezebb.

Ugyanis ha megnézitek a magyar és a töri érettségiket, látjátok, hogy az írásbeliben szinte semmit nem kell tudni, csak jó képességekkel kell rendelkezni. Eközben a szóbelin mindkettőből rendes tételek vannak, amiket meg kell tanulni.

Saját tapasztalatból mondom, én nagyon féltem a szóbeliktől épp emiatt, az írásbelikre meg kb. röhögve mentem be, külön készülés nélkül. Az eredmény: 86%-os töri írásbeli, 55%-os szóbeli; 79%-os magyar írásbeli, 48%-os szóbeli.

2011. márc. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!