Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Fejben számolás gyakorlása,...

Fejben számolás gyakorlása, trükkje?

Figyelt kérdés
nemsokára dolgozni fogok egy cukrászdában, ahol a gépbe beüthetem majd az összeget amennyit fizetni kell, de azt hogy nekem mennyit kellesz visszaadni azt nem...a fejben számolás nem az erősségem, de szeretném minél hamarabb elsajátítani, és megtanulni, hogy rutinosan menjen. szerencsére csak kerek összegű ételek vannak, pl 150 ft, 600 ft, 430 ft stb. számológépet nem szeretnék vinni, vagy használni, mer hát hogy nézne az ki :D nem vagyok hülye, de jó lenne ha valaki adna egy tuti tippet vagy trükköt amivel könnyen ráérezhetek erre a fejben számolós dologra, előre is köszi
2011. márc. 16. 21:23
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
Állandóan gyakorold,más mód nincs.
2011. márc. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
Kasszabol a penz visszaadas egyszeru: kezd az aproval es szamol visszafele. Pl.: ha vevo fizet 430 ft-t es mondjuk 1000 ft-tal fizet, eloszor szamold a tizeseket, adott esetben egy 20-as, es egy 50-es az 500-ig, majd a fennmarado 500 mar megint nem nehez. Ez inkabb csak kezugyesseg, mint fejszamolas. Ellenorizni is tudod magad, ha leszamolod a vevonek a visszajaro, hogy ezzel (20-as) 450, ezzel (50-es) otszaz, ezzel pedig (500-as) ezer. Ertheto voltam?
2011. márc. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

1.) A mostani pénztárgépekbe ha beütöd mennyi pénzt kaptál, kiírja a visszajárót!

2.) A visszajárót "visszaszámolva" kell odaadni, és úgy egyszerű! Pl. a számla 1565 Ft és 2000-est kaptál, számolsz és közben szeded ki a kasszából: +5 az 1570, +30 az 1600, +400 az kétezer. Utána ugyanígy leszámolod a vevőnek. Ennyi!

2011. márc. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Egyszerre?

:D

2011. márc. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Es miert nincs lehetoseg a kapott osszeget beutni a gepbe? Az meg egyszerubb lenne.
2011. márc. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, ezek jók :) csak kár hogy nem tudom még élesben gyakorolni, van benne ilyen lehetőség valószínűleg, csak nekünk nem lehet még azt is beütni hogy mennyi a visszajáró, mert nincs rá idő, ez egy nagyon forgalmas cukrászda, van hogy a sor kint áll az útcán xD jó lenne ha belehetne ütni, de nemtom vagyis majd nem fogom tudni, mert addigra jön a másik beütni az ő összegét :(
2011. márc. 17. 11:26
 7/8 anonim válasza:
JAvasold a fonokodnek, hogy ne legyen mindenki felelossege a kasszazas, mert az ugyis csak problemat szul. Helyette fel lehet gyorsitani az egesz fizetesi procedurat, ha csak egy ember all a penztarnal, es amig a tobbiek csomagoljak a sutiket, a kasszas verheti ugy a gepet, mint a gep! :)
2011. márc. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Pénztárgép függő a dolog, de nálam úgy kellett beütni, hogy kiírja a visszajárót:

1. beírod a fizetendő összeget

2. áfa százalékának az értéke (pl. 5%, 27%)

3. részösszeg gomb

4. beírod a kapott összeget

5. OK gomb

és így kiírta a visszajáró összegét

De szerintem ha megkéred a főnököd, hogy mutassa meg, biztosan segíteni fog! :)

2019. aug. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!