Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » VILLANYSZERELŐ szakmánál kell...

VILLANYSZERELŐ szakmánál kell matematikai vagy fizikai tudás, számolás? Vagy mindkettőt kell tudni? Ha igen pl. mit kell kiszámolni vagy hogy van vagy mi?

Figyelt kérdés

Én nem tudom hogy van, ezért érdeklődöm.

Nagyon fontos, mert választanom kell szakmát suliban, és azért szeretném tudni hogy mi hogyan vagy miképp, mit kell tudni stb...

AMIT TUDTOK ÍRJÁTOK LE! KÖSZI! Légyszi! Megköszönném!!


2011. ápr. 24. 21:40
 1/2 anonim válasza:

A villanyszerelő szakma nagyon szerteágazó. Létezik erősáramú, villamoshálózati, épületvillamossági, háztartásigép, villamosjárműszerelő szakma, és ezek mind villanyszerelők. Természetesen tisztában kell lenni a fizikai fogalmakkal, nem árt tudni a matekot, mert sokszor ki kell számolni dolgokat. Sokszor tudni kell az alapanyagok fellelhetőségi helyeit, tisztában kell lenni az árakkal, ha valakinek árajánlatot kell adni. Tudni kell, hogy mit miért csinál az ember. De szerintem ez minden szakmánál így van. Ha kizárólag humán érdeklődésű vagy, akkor nem ajánlom ezt a szakmát, bár valakinek a megrendelővel is mindig tárgyalni kell, és ahhoz nem árt az emberismeret sem... Szóval, a villanyszerelő egy eléggé univerzális ember. Ha nem szervizben dolgozik naphosszat, akkor elég sokszor kell utazni is.

Nézz körül a www.milegyek.hu oldalon is.

2011. ápr. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, sokat segített. :) Köszi
2011. ápr. 24. 22:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!