Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van olyan matekkönyv, amiben...

Van olyan matekkönyv, amiben benne van mind 4 év tananyaga? Találtam már ilyen könyvetkorábban, de az más nyelven volt, és nekem magyarra lenne szükségem.

Figyelt kérdés
A válaszokat előre is köszönöm :)
2011. márc. 18. 15:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Alapvetően a 4 év anyaga rengeteg, hogyha a tankönyvet nézed, de lehetséges, hogy úgy tanuljátok ti is, mint anno mi (tavaly érettségiztem), hogy néha a könyvnek csak csekély hányadát.


Érettségi előtt megvettem a következő könyvet: Fröhlich Lajos - Alapösszefüggések matematikából középszint.


A könyvet egyébként néhány oldalról le lehet tölteni, de anno én még megvásároltam. A legalapvetőbb dolgoktól kezdve a bonyolultabbakig szinte minden tematikusan rendezve van. Szóval van benne például algebrai rész, kezdve a műveletekkel, műveleti sorrenddel, hatványozással, egyenletekkel, akkor vannak függvények, függvényelemzések, van geometriai rész, a síkidomok szögeinek számítása, kerülete, területe, van térgeometria, koordináta geometria. A fontosabb elméleti rész mellett van 1-2 megoldott feladat, de ezek elvileg nem elegek az érettségi ötös megírásához, viszont nagyon jó alapként szolgálnak. :) Én anno átolvastam a könyvet párszor, néha segítségül is hívtam a feladatmegoldásoknál és 90% felett érettségiztem matekból! :)

2011. márc. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Jáááájjj nagyon szépen köszönöm :)

Nekünk sajnos nincs tankönyvünk, éppen ezért lenne rá szükségem, mert a saját füzetemen néha nehezen igazodok ki :) A számolással egyébként nincs gondom, csak az elméletet szeretném néha átfutni :)

2011. márc. 18. 20:10
 3/3 anonim ***** válasza:

Az alapvető dolgok benne vannak, nem lesz vele gondod. Az az igazság, hogy nálunk a matekkönyv a semminek volt csak, soha nem használtuk, házi sem volt belőle, csak meg kellett venni minden évben... Esetleg ha annyira szükséged van rá, kérhetsz felsőbbévestől, vagy nézd meg az iskolai könyvtárban, de az amúgy fontos, ez a könyv csak a 4 év anyagának kivonata. Természetesen mindent nem találsz meg benne, de a 4 év anyagának jelentős részét, a lényegét azt igen! :D


Igazán nincs mit és jó felkészülést kívánok! :)

2011. márc. 19. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!