Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mivel ösztönözzem magam, hogy...

Mivel ösztönözzem magam, hogy jobban tanuljak?

Figyelt kérdés

7.-es vagyok és kimondottan nem szeretek tanulni.

Valahogy ösztönözni szeretném magam.

a jegyeim: 6db 3 asom volt fél évkor és 5 db 4-esem

és 3db 5 ösöm.

A segítségeteket kérem, hogy szerintetek ez mennyire rossz és felnőtt koromba evvel mire fogom vinni.


2011. márc. 20. 20:40
 1/6 Silber ***** válasza:
Én egész kölyökkoromban el voltam hordva faterommal, és a legrosszabb, leggányább melókban is részt vettem. Az volt nekem mondva, hogy azért kell tanulni, hogy ne ilyet kelljen végeznem egész életemben. Nehéz, de próbáld meg megdolgoztattatni magad akár házi, akár házon kívüli munkával.
2011. márc. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

1. Az hogy mire fogod vinni az életben abban a jegyeknek kb. 2% szerepe van.

2. Próbálj meg azokra a tárgyakra koncentrálni, amikben megtalálod az örömöd. Minden tárgynak, területnek megvan az érdekes, a való élettel kapcsolatos része( ez fokozottan igaz a természettudományokra, pl. fizika, kémia, matek , biológia stb. ).

2011. márc. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az eddigi segítségeket !
2011. márc. 20. 20:49
 4/6 anonim ***** válasza:
"Nem lehetek bunkó. Művelt embernek kell lennem, hogy a művelt emberek kedveljék a társaságomat." "tudnom kell, hogy hogyan van a világ, meg hogy mi mozgatja a folyamatokat, mert különben megöl a kíváncsiság". "Tudnom kell idegen nyelveket, hogy külföldi barátokat is szerezhessek, meg hogy az interneten az angol szövegeket is el tudjam olvasni, és idegen nyelven írott könyvek is érdekelnének." "A matek, kémia , fizika egyből érthetetlen lesz számomra, ha akár csak egyetlen leckét is kihagyok". "ha rossz jegyet kapok, kitaposom a saját belemet".
2011. márc. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
24%
Ebben nem segíthetek, utáltam mindig is tanulni, nem is igen tanultam.
2011. márc. 20. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én azt vettem észre, hogy míg egyesek már általános/középiskolában is rendelkeznek elég ambícióval, mivel tetszik nekik a dolog, hogy jól teljesítenek, addig másoknak meg kell várniuk azt, hogy olyat tanulhassanak ami érdekli őket. Én se voltam jó tanuló, aztán sohasem hittem volna, de egyetemre mentem méghozzá mérnöknek. Annyira megtetszett, hogy szinte nincs is életem annyira hajtok azért, hogy legyen valaki belőlem, így én lettem az előző félévben a második legjobb tanuló.


De persze vannak, akiknek eleve jó képességeik vannak. Ez nevelés kérdése. Az ilyenek szinte nem is tanulnak és kapják az 5-öst. Én csak szorgalmas vagyok.

2011. márc. 21. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!