Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érettségivel kapcsolatban!...

Érettségivel kapcsolatban! Milyen lehetőségeim, jogaim vannak?

Figyelt kérdés

A kérdésem az lenne, hogy lehetséges-e egy emelt érettségit eltolni későbbre, pl. a következő érettségi időszakra (ősz). Már évekkel ezelőtt mindenből érettségiztem. Most szintemelőre jelentkeztem töriből, csak annyira közbe jöttek a dolgok, hogy nem fogok tudni felkészülni egy hónap alatt.

Természetesen az első dolgom ezzel kapcsolatban, hogy holnap felhívom az oktatási hivatalt. De addig is kérném a segítségeteket ezzel kapcsolatban, hogy hallottatok már ilyenről, lehetséges eltolni az érettségit? Milyen jogszabályok léteznek, ami ehhez kötődik? Kiskapuk?

Válasznak akár annyi is elég, ha valaki meg tudna engem erősíteni abban, hogy van lehetőség érettségi (emelt) időbeli elcsúsztatásához.

Bocsi a zavaros mondatok miatt, remélem azért ki lehet belőle venni a lényeget:)

A válaszokat előre is köszönöm:)


2011. márc. 24. 20:27
 1/6 anonim ***** válasza:

Sajnos tapasztalatom nincs...

Az a sejtésem, hogy ha már fizettél, azt nem fogod visszakapni.

De erről tényleg csak az OH tud konkrétat mondani.

2011. márc. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

A többi pedig kiderül holnap...

2011. márc. 24. 23:33
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha neked fel nem róható okból nem tudsz elmenni (a felkészülés nem tartozik ide, csak pl. egy fekvőbetegség orvosi igazolással), akkor pótló érettségit kérhetsz a következő időszakra.
2011. márc. 25. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

köszi az utolsónak a választ:)

Ha külföldi tartózkodásról van szó (+ munka), gondolom azt is igazolni kell?

Felhívtam őket, és mondták, hogy a csop.vezetőt hívjam hétfőn. Nem tudom mennyire bizakodhatok, hogy tudnak-e vmit javasolni...mert fontos lenne.

2011. márc. 25. 09:48
 5/6 anonim ***** válasza:
Nálunk anno azt mondták, hogy ha az írásbelire elmegy az ember, és annyira rosszul sikerül, akkor vinni kell dokitól egy igazolást a szóbelire, nem mész el, és így érvénytelennek veszik az érettségidet. Nálunk ezt használták ki többen. Hogy mi történik, ha írásbelire sem mész el, ezt sajnos nemtudom.
2011. márc. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Csak nem tudom, hogy ez szintemelőnél is érvényes-e...abban bízom, hogy vmi kiskapu csak létezik, különben nem tudom, hogyan fogom tudni megoldani...
2011. márc. 25. 13:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!