Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Utálok tanulni, mit csináljak?

Utálok tanulni, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Nos, 7-es tanuló vagyok, jóeszű gyerek... Csak egyszerűen utálok tanulni. Most lesz ugye jövőre a felvételi és félek h csak szar sulikba mehetek. Segítsetek, hogyan tanuljak meg tanulni?
2011. márc. 25. 12:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Csinálj egy nagyon pontos időbeosztást. Kezdésnek mondjuk 15 perc tanulás, aztán 15 perc szünet, egy tárggyal max. 2*15 percet foglalkozol.

Állítsd be a telefonodon, hogy csörögjön minden alkalommal.

Aztán fokozatosan növeld a tanulás idejét, 20-25-30 percre.

Az a lényeg, hogy amíg a telefon nem csörög, addig csakis a tanulásra koncentrálj. Sokkal könnyebb úgy, hogy tudod, hogy szólni fog, ha vége. És amint megcsörren, pattanj fel az asztaltól.

De szünet végén ugyanígy, amint csörög, ülj vissza.

Ez a módszer nagyon sokat segített nekem, én is képtelen vagyok alapból tanulni. Most 45+15 perces beosztásban tanulok, szünetben zenét hallgatok, tornázom egy kicsit, elszívok egy cigit (ezt te ne tedd!! :) ), bármit, csak ne az asztalnál kelljen ülni.


Na a lényeg, hogy próbáld meg ezt! És amíg tanulsz, tényleg arra koncentrálj, ne szóljon zene, lépj ki msnről, a legjobb, ha kikapcsolog vagy zárolod a gépet addig.

2011. márc. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A tanulásnak egy ellensége van: a számítógépes játékok.

Szerintem hétköznaponként egyáltalán ne játssz, max ha végeztél minden tanulnivalóval, akkor egy fél órát, de azt az időt is inkább haverokkal töltsd.

Ha leülsz gépezni, tök mindegy, hogy beállítasz-e órát vagy, nem, mindig az lesz, hogy még 5 perc, még 5 perc, aztán egyszer csak túl késő lesz...

2011. márc. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors válaszokat!!!

Első te sokat segitettél, köszönöm hogy ezt megosztottad velem :)

2011. márc. 25. 13:15
 4/6 anonim ***** válasza:

a felvételi még később lesz

ahogy az első mondja csinálj időbeosztást és írj vázlatot úgy könnyebb tanulni

2011. márc. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
73%
Én kb semmit nem tanulok,abból élek amit órán megjegyzek kb, de alkalmanként volt olyan hogy reggel korábban felkeltem hogy tanuljak, ilyenkor amúgy is jobban fog az ember agya, plusz úgysincs nagyon más dolgod suli előtt.
2011. márc. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Ezt nem értem.Ha utálsz tanulni,akkor hogy-hogy jó tanuló vagy?
2015. nov. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!