Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleim eröltetik, hogy...

A szüleim eröltetik, hogy tanuljak tovább én viszont utálok tanulni és Nyugatra akarok költözni ahol képzetlenebb munkával is jól megélhetek, mit csináljak?

Figyelt kérdés

A szüleim azt akarják, hogy szerezzek diplomát és legyen belőlem politikus, diplomata vagy ilyenek én viszont utálok tanulni és nem is vágynék ilyen sok szellemi megterheléssel, felelősségel járó munkára a jövőmben és őszintén megmondva nem érzek rá sok motivációt, amikor Nyugaton raktári pakolóként vagy pizzafutárként jobban kereshetek, mint egy magyar minimálbéres és max majd később ott továbbképzem magam, ha megjönne a jövőben a tanulási kedvem.


Van elég félretett pénzem, hogy tudjak odakint pár hónapra lakást bérelni, amíg nincs meg a munka.



A szüleim azonban nagyon hisznek bennem, hogy majd okos diplomás leszek és sokra viszem vele, meg milyen fontos gazdag ember leszek de én nem vágyom ilyen életre, és nem merem nekik megmondani mert lehet kirohannának a világból.


Mit tegyek?


2011. okt. 10. 12:39
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
Te életed, ne hagyd hogy a szüleid irányítsanak, ha te külföldre mennél inkább akkor menj, nagyon hamar rájössz majd hogy ott sem olyan egyszerű az élet és inkább tanulnál még.:) De most csináld azt amit most akarsz, később is ráérsz még lediplomázni ha akarsz. Mondd el a szüleidnek, persze nem tetszik majd, de ha ezt akarod meg kell hogy értsék. Ha meg felnőtt vagy már akkor igazából beleszólásuk sincs.
2011. okt. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
71%

Mintha én írtam volna 2 évvel ezelőtt:) Nálunk oltári nagy cirkusz volt mikor kiderült, hogy anyuék azt akarják hogy egyetemre menjek. Utáltam tanulni és a mai napig utálok is.

Én szemrebbenés nélkül megmondtam, hogy mi lesz, utána még erőlködtek(megcsináltatták a diákom stb) de megmondtam hogy nem megyek el a beiratkozásra(felvettek amúgy).

Én jövőre költözöm a párommal angliába, egyenlőre csak próbaidőre, de majd meglátjuk:)


A lényeg, hogy ne kertelj, ne hitegesd őket, mondd el nekik a konkrét terveidet és kész.


20N

2011. okt. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van.Pizzafutárként,vagy raktári dolgozóként többet keresel kint mint otthon..Bár tény hogy itt kint is minimálbéres fizetésed lenne ilyen állásokkal,de többet keresnél mint otthon.Hogy mennyi maradna ha kifizeted a szállás+ egyéb költségeket,nem tudom..De azt tudom,hogy itt kint nem dupla hanem négyszer drágább az egyetem vagy akár egy tanfolyam elvégzése.

A férjem itt kint tette le a villanyszerelői szakmát.2000 fontjába került eddig,és mivel nem csak háztartási villanyszerelő akar lenni,ha egy kicsit jobb,így ez + 1800 fontunkba fog kerülni.

A fiam 19 évét töltötte.Gépésztechnikusnak tanul itt kint.Ez az utolsó éve,de mivel betöltötte a 19 évét,már nem ingyenes,Az idei évre ha nem kap ösztöndíjat 1300 fontot kell fizetnünk..és ezek csak szakmák..nem egyetem,nem főiskola..Azok fél évre 5000-9000 font között mozognak...

Akkor most tedd fel magadnak a kérdést.Ha van lehetőséged akkor inkább otthon elvégeznél egy jó diplomát viszonylag elfogadható összegért(vagy ingyen) vagy nyugaton horribilis összeget fizetsz.(amennyit úgysem fogsz pizzafutárként összegyűjteni)

2011. okt. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
97%

Tudom, hogy a szülőkkel nehéz, de próbáld velük megbeszélni, hogy adjanak egy esélyt ennek a vágyadnak. Mondd azt nekik, hogy csak kipróbálod, milyen az élet külföldön, és ígérd meg nekik, hogy ha nem jön be, akkor visszajössz Mo.-ra, és tovább fogsz tanulni, hisz sohasem késő. Nyilván a szüleid a legjobbat akarják neked, biztos az is fáj nekik, hogy ott akarod hagyni a "fészket".


(off: én diplomás vagyok, ráadásul andragógus, így ebből kifolyólag is azt kellene mondanom, hogy tanulj tovább. DE... az öcsém Ausztriában és/vagy (mikor hol...) Olaszországban dolgozgat asztalosként, még érettségije sincs, ő keres havi ~500ezer Ft-ot, én pedig 70ezret... szóval... ezt a szüleidnek is be kell látniuk, itthon nehéz pénzt keresni.)

2011. okt. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
Sok olyan szülő van akik megmondják a gyereknek hogy márpedig te ez leszel az leszel egyrészt maguk miatt és persze azért miattad is hogy jó életed legyen, viszont ha tényleg nem akarsz továbbmenni akkor 1 megoldásod van hogy megbeszéled velük a terveidet és megmondod hogy esetleg egy belekényszerített iskolából nem sülhet ki jó diploma magyarul épp h átbukdácsolsz és nem vesznek fel sehova mivel nem végzed majd jól a munkád főleg h nem szereted. Mellesleg 18 éves korod után elköltözhetsz felnőtt leszel azt csinálsz amit akarsz csak jól gondold át az egészet.
2011. okt. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelező mindenkinek diplomát szerezni, és felsővezetőként dolgozni, sőt... Azt viszont el kell fogadni, hogy az életből nem lehet kispórolni a kemény munkát és erőfeszítést, bármi is leszel. Nem javaslom azt, hogy a félretett pénzedből kint bérelj lakást, amíg nincs munkád, mert a válság - ha lassabban is - de a gazdagabb országokat is elérte, és rendkívül magasan képzett emberek is nehezen kapnak állást. Ne pazarold el a megtakarításaidat ilyen meggondolatlan akcióval. Szerintem üljetek le beszélni a szüleiddel.
2011. okt. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
100%

A pizzafutár, meg bolti eladó tényleg megél odakint, viszont SOHA nem lehet feljebb jutni képesítés nélkül.


Szerintem keresgélj körbe, mi a hiányszakma külföldön, meg hogy mi érdekelne, és tanulj szakmát.

Én ugyan diplomás vagyok (most készül a második), de ha a gyerekem kitalálná, hogy az a vágya, hogy virágkötő legyen vagy fodrász, akkor abban támogatnám. Azt viszont nem engedném, hogy cél nélkül lézengjen.

2011. okt. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
100%
Én is így voltam vele, de megbántam. "Nyugaton" aránylag jól lehet élni diploma nélkül is... most. De honnan tudod, hogy fog változni a helyzet. Lehet, hogy pár év múlva akkora lesz a munkanélküliség, hogy kiutálják a külföldieket, vagy legalábbis lenézik őket. De azt megteheted, hogy kimész, és egy idő után munka mellett kint elvégzel egy fősulit.
2011. okt. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
100%

Tanulj egy rendes szakmát.

Kint se leányálom mindenfajta képzettség nélkül dolgozni. ALig fogsz megélni

2011. okt. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
81%

"ahol képzetlenebb munkával is jól megélhetek, mit csináljak?"


Ahhoz is tanulni kell.


Sose felejtsd: diploma nélkül is jól lehet élni, de egy bizonyos jövedelmi szint már nem érhető el diploma nélkül.

2011. okt. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!