Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan van érettségin az...

Hogyan van érettségin az ülésrend?

Figyelt kérdés
Úgy értem, a középszintű érettségiket, amit mindenkinek le kell tenni (magyar,matek,töri) együtt van az osztály egy teremben és névsorban ültetnek be minket? Tehát ez alapján már előre tudhatom ki mellé fognak ültetni? Vagy ez teljesen független a névsortól? Ki dönti ezt el? Az osztály együtt lesz érettségikor vagy külsősök is írják velünk? Esetleg az évfolyamunkat keverik össze és osztják szét pár teremben? Tényleg szeretném tudni..
2011. márc. 27. 01:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%

:DDDDDDDDDDDDDDD


ez ám az előre gondolkodás :D


mostmár jönnek majd az érettségis kérdések :DDD

2011. márc. 27. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
73%
egyedül fogsz ülni a padba, azt hiszem névsor szerint fog menni.
2011. márc. 27. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
73%
és csak a ti osztályotok lesz ott, külsősök nem.Csak tanár lesz idegen.
2011. márc. 27. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
42%
Így van, egyedül leszel egy padban. Ezért is van érettségi szünet ekkor a sulikban, mert egy osztály 2 teremben írja a vizsgát. Amúgy gondolkozhatsz előre, de ilyenkor még a wc-ket is átnézik érettségi előtt bombakereső kutyákkal.
2011. márc. 27. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nálunk az évfolyamot szétszedték a félévi jegyek alapján, tehát egy teremben voltak az ötösök, másikban a négyesek, és így tovább. Mivel én kettes voltam félévkor matekból, ezért az évfolyam retardáltjaival (köztük én is!) voltam egy teremben, névsor szerint ültetve, de egy padban csak egy ember ülhetett, és előtte, mögötte kimaradt egy egy pad. Véletenül sem tudtunk segíteni egymásnak.
2011. márc. 27. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
03:26-ig mindenféle részinformációk meg elképzelések keringenek megint. Néhányan azt hiszik, hogy amit ők láttak, annak mindenhol úgy kell lenni. A helyes válasz, hogy az érettségit szervező igazgatóhelyettes, ritkábban valamelyik tanár készíti a terembeosztást a helyi szokások szerint, és azon belül az ülésrendet a felügyelő tanár határozza meg. De általában csak akkor szól bele, ki hova ül, ha nem tetszik neki valami. Nem közlik előre, ki mellett ülsz, és nem is kell tudnod, mivel egyedül dolgozol. Egy padban csak egy ember lehet, az osztály vagy két teremben írja, vagy nem (ha 38 ember van, akkor nyilván három teremben), vagy beraknak egy-két nem osztálybeli embert, vagy nem, és ülésrend készül, amelynek alapján a javít tanár vagy az elnök utólag is kiszűrheti az egymás közelében keletkezett hasonló dolgozatokat.
2011. márc. 27. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nálunk meg volt adva ki melyik teremben lesz,de az ülésrendet már nem határozták meg,mindenki oda ült utána ahova akart(persze egyesével).
2011. márc. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Komolyan? Ez jó hír számomra. :-)

Sokakkal ellentétben én nem azért akarok jó helyre kerülni, mert valakitől segítséget várok, hanem pont az ellenkezője miatt. Kitűnő tanuló vagyok és szeretnék maximumot teljesíteni az érettségin. Nálunk azonban témazáró írás előtt sokan mellém akarnak ülni és lökdösnek, beszélnek hozzám, hogy segítsek már. Nem tudok így koncentrálni és nagyon zavaró. Ott még segítek is szívesen, nincs nagy tétje, de azért az érettségi már más. Lehet, hogy önző vagyok, de néma csendben szeretném írni és nem akarom hogy bárki is megzavarjon. Nyelvből már leérettségiztem és ott úgy volt, hogy pl 3 kettes pad volt egymás mellett, és abban 3 ember ült. Ugyan kimaradt egy hely, de lesni vagy segítséget kérni simán lehetett. Ja és mi a tavalyi 12. b-vel írtuk. Névsor szerint ültettek be és ők tudták előre ki mellett ülnek majd. Azért lenne ez rossz nekem, mert névsor szerint egy rossz tanuló, bukdácsoló srác mellé kerülnék, amit nagyon nem szeretnék... Lehet, hogy önző vagyok, de sok pontot kell összegyűjtenem ahhoz, hogy fölvegyenek.

2011. márc. 27. 13:40
 9/14 anonim ***** válasza:
Szerintem ne aggódj, az érettségin (általában) nagy szigor van, nem hinném, hogy segítséget fognak tőled kérni. De teljesen érthető, amit írsz.
2011. márc. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Érettségin nagy szigor? Hűha, rossz suliba jártam akkor. :D


Nálunk úgy volt anno, hogy egyedül ültünk, több terembe osztottak szét minket, de nem csak a saját osztályunk volt velünk. Idegen tanárnak nyoma sem volt, és szinte azt csinálhattunk, amit akartunk, kivéve amikor egy szigorúbb tanár leváltotta az előzőt.


Suli függő. Sok sikert és remélem békén hagynak, tudom milyen, mikor piszkálnak a segítség miatt....

2011. márc. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!