Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit csináljak ha egyáltalán...

Mit csináljak ha egyáltalán nem tudok fogalmazást írni és folyton egyeseket kapok így mi lesz velem az érettségin?

Figyelt kérdés
kérlek segítsetek mert számomra ez fontos
2011. nov. 4. 21:36
 1/4 Brányi Bence válasza:

Foglalkozz vele (gondolom végzős vagy, de hát valamikor el kell kezdeni):


- Gyúrj a szókincsre (olvass sokat, lehetőleg valami értelmeset (az mindegy, hogy szépirodalmi vagy mittudomén gazdaságpolitikai, csak hosszabb legyen és bővített mondatokkal legyen tele. Blikk és társai kizárva - ha nem bírod a klasszikusokat, akkor valami kortársat).


- Kezd el kicsiben (írj kis tárcákat, novellákat - pl.: a mai napodról, a buliról, mindegy mi, csak olvasmányosan).


- És persze gyakorolni - pl.: pár naponta írj valamit. Előtte írj vázlatot, sorold fel, hogy mikre akarsz kitérni az írásban. Találj ki frappáns címeket. Erőltesd a keretes szerkezetet - legyen bevezetés és egy összefoglalással egybekötött befejezés.


- Ha van valaki, aki hajlandó meghallgatni (szülő, testvér, barát), kérd ki a véleményét.


- Ne keseredj el, ha elsőként elég lagymatagnak érzed a végterméket - ha foglalkozol vele, idővel biztosan javulni fog (de ha megdicsérnek, ez mindig jól esik).

2011. nov. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
értem nagyon szépen köszönöm a válaszod lehet hogy az életemet mentetted meg
2011. nov. 5. 09:11
 3/4 anonim válasza:
Tagod a mondataidat, vesszők, mondatvégi írásjelek, figyelj a helyesírásra is!
2011. nov. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 TeFzsKi válasza:
Nekem is ez volt a problémám... Egészen addig amíg nem kezdtem olvasni Egri csillagokat meg ilyeneket... Mára már nagyon jól megy sőt még az érettségim is meglett :D
2014. jan. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!