A masszőr szakma jó?

Figyelt kérdés
Jövőre érettségizem, és arra gondoltam, hogy utána ilyen irányba mennék el.. Arra lennék kíváncsi, hogy mennyire keresett "szakma" ez, hogy találnék-e munkát, meg hogy meglehetne élni belőle?
2011. márc. 27. 13:49
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha vállalkozó vagy akkor tudsz csak dolgozni.Mert alkalmazottként nemigen vesznek föl sehova sem.Én is így jártam bár én kozmetikus vagyok, de ez rokonszakma.Most másban dolgozom mert már nincs pénzem arra, hogy fizessek magam után.Nővérem masszőr ő sokat keres, de feketén.Mikor egy szalonban dolgozott alig volt vendége és nem keresett szinte semmit.Most hogy feketén van hogy napi 10 vendége is van(bejelentett mun ka mellett maszekol)
2011. márc. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! :)

És egy ilyen vállalkozáshoz mi kellene?

2011. márc. 27. 14:16
 3/3 anonim ***** válasza:
Főleg pénz.Ha megvan az anyagi háttered és tudod fizetni havonta a járulékaidat(most kb.50 havonta)+a bérleti díjat(változó 20-40 kb havonta vagy több)+a rezsit(változó)+anyagköltség(bár ez nálad kevés) úgy hogy nincs még kezdetben vendégköröd akkor belevághatsz.De számíts rá, hogy első pár évben vagy vszeteséges leszel vagy szinte nem is keresel semmit.Aztán indul be ha lesz egy jó nagy vendégköröd.A vállalkozói kiváltásához szükséges dolgokról(pl kell egy számla amit Te fizetsz, kell egy könyvelő stb) érdeklődj az apehnál vagy a neten olvassgass utánna.
2011. márc. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!