Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Diszlexia miatt fel voltam...

Diszlexia miatt fel voltam mentve, általános suliban idegen nyelvből. És idén szeptembertől szeretnék menni estire, de nem találom a papirt, hogy fel voltam mentve, és hol tudnám megújitani?

Figyelt kérdés
előre is köszönöm a válaszokat.
2011. márc. 27. 17:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Ott ahol az előzőt kaptad.
2011. márc. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Így igaz. Annál a szakértői bizottságnál vagy nevelési tanácsadónál, ahol korábban vizsgáltak.
2011. márc. 31. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Én is diszlexiás vagyok, ugyanez volt, a régi általános iskolai papírom elveszett, de én esti gimibe jártam, ahol nem volt idegen nyelv (még az 1996-2000es években)....

az egyetemen kezdődtek a problémák, ahol szinte kötelező volt angolul tudni és sok szakirodalom csak angolul volt elérhető! A nehézségek ellenére csak elvégeztem az Eltét de nagyon kellett a logopédiai szakvélemény így mentettek fel az írásbeli nyelvvizsga alól.


Szóbelizni viszont kellett! Németből megcsináltam de az angol most se megy csak kínlódok vele és emiatt nem tudtam a diplomás szakmámban elhelyezkedni mert nem bírom az angolt úgy megtanulni ahogy elvárják olyan jó kiejtéssel meg folyamatosan...

Olyan szakmát válassz ahol ez nem ennyire hangsúlyos bár olyan diplomás szakma alig van


Logopédiai szakvélemény 40 ezer Ft volt, nagyon drága!

De az egyetemeken csak ezt fogadják el mást nem

2011. márc. 31. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Ha gimibe mennél a Kovács Pál vagy Dózsa György gimit ajánlanám oda jártam 1996-2000ben és nem volt idegen nyelv csak magyar, matek, töri, fizika, kémia, föci, de nyelv, tesi nem volt. Nem kellett a papír emiatt. Nagyon szerettem az osztályomat levelező képzés volt heti 2 du fél 5-fél 9 felnőttek jártak oda 25-50 évesek....emiatt már nem volt az a piszkálódás csúfolódás mint az általánosban a sok hülye gyerek és nem jelentett akkora kötöttséget sem 2 munkahelyen dolgoztam mellette és leérettségiztem. Fél évre fizettem 15ezer ft tandíjat.
2011. márc. 31. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!