Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tényleg létezik ilyen? Számomr...

Tényleg létezik ilyen? Számomra nonszensz.

Figyelt kérdés
Aki tud,segítsen!!! - "óvoda hajléktalan gyerekeknek kérése Vajon EZT hányan osztják meg, vagy küldik ki körlevélben. Mert a hülyeségeket rengetegen tudják! Talán sokan nem tudják, de Budapesten működik egy óvoda, melybe hajléktalan gyermekek járnak. A ...kicsik ...tovább »minden nap tiszta ruhát és élelmet kapnak, és fürdetik is őket. Az óvodának, a gyermeke knek nagy szüksége lenne 98-146-os méretű ruhákra és 24-35-ös cipőkre, mondta el Szabóné Förhétz Krisztina óvodavezető. Az ovi 2004-ben szükségből nyílt, hiszen a szabályok szerint az óvodákba csak olyan gyermek vehető fel, akinek lakcíme, tartózkodási helye van. A szakemberek szerint a fedél nélküli gyermekek száma Magyarországon közel ezer fő, ők lakásnak nem minősülő helyiségekben, például pincékben húzzák meg magukat. A pesti hajléktalanóvodába egész Budapestről viszik a gyerekeket. Az ovi reggel hétkor nyit, a gyerekeket először megfürdetik, aztán tiszta ruhába öltöztetik, és enni kapnak, mert nagy részük délután négytől másnap reggelig nem eszik. Nincs mit. Az óvodavezető szerint az ő kis óvodásainak az a legnagyobb örömük, ha van mit enni. Minden ételt megmutatnak nekik, ha lereszelnek egy káposztát, azt is, mert volt olyan kicsi például, aki úgy érkezett hozzájuk, hogy kizárólag a krumplit ismerte. Tartós élelmiszernek és játékoknak is örülnének az óvodában. Aki tud ruhákat és cipőket küldeni, az alábbi címre juttassa el: Wesley János óvoda 1086 Budapest, Dankó u. 11. "
2011. ápr. 4. 17:31
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

nem úgy van ez, hogyha a gyereknek nincs hol laknia, akkor állami gondozásba veszik?

milyen felelőtlen az a szülő, aki képes csövezni egy kis 4-5 évessel??? úgy, hogy nem ad neki enni???

ha a szülő éhezik, vagy nincs hol laknia, akkor pont lexarom, az ő dolga. de hogy egy ártatlan gyereket erre kényszerítsen?

2011. ápr. 4. 17:33
 2/11 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem is lehetetle. Az az ovi ugyan létezik, sőt a vezetője is ugyanezt a nevet viseli, de a neten semmit nem írnak ezen ténykedésükről.
2011. ápr. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%
Anyagi okokból elvileg nem lehet elvenni a gyereket a családtól. Viszont én azért nem értem ezt, mert nagyon sok anyaotthon létezik, ahová be tudnának menni a kicsikkel.
2011. ápr. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
50%

[link]


máshol is irják



de nem is értem,miért nem jelentik a gyámügynek hogy a gyereknek nincs hol laknia


még az árvaház is jobb lehet mint a hajléktalanság


és hajléktalanszállóra nem is vihetsz gyereket

2011. ápr. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 tetris ***** válasza:
50%
Megtaláltam a Website-ot, hajléktalan óvoda címen. Tényleg létezik, ez egy felekezeti intézmény, ezért vehetnek fel oda papírok nélkül is gyerekeket. De azt én is furcsállom, hogy az ilyen sanyarú sorsú gyerekeket miért nem veszik inkább állami gondozásba. Állítólag 15 gyermek jár most oda, még 3-nak lenne ott helye.
2011. ápr. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

Tényleg létezik az óvoda, csak a megnevezése szerencsétlen kicsit. Nem utcán, erdőben élő családok gyerekeiről van szó, hanem olyanokról, akik fedett helyen laknak ugyan (átmeneti szállás, stb), de nincs bejelentett lakcímük. A gyerek óvodai felvételéhez viszont lakcím kellene, így ezeknek a gyerekeknek nem sok esélyük lenne rendes oviba járni.

De olvassátok el inkább ezt a cikket, pontosabb: [link]

2011. ápr. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

ez azért már több mint anyagi ok.

ha konkrétan nincs hol laknia egy gyereknek, az már túlmegy a normalitás határán.


bár azt sem értem, hogy miért nevelhetnek emberek olyan lakásban vagy házban gyereket, ahol nincs vezetékes víz, villany, gáz. ezek ma már alap dolgok. aki ezt nem tudja biztosítani egy csöppségnek, az inkább ne vállaljon gyereket. mégis hogy lehet egy ártatlan életet erre a sorsra kényszeríteni?


a ruhaméreteken is fennakadtam: a 146os, az rám akkor volt jó, mikor általános 3-4.-be jártam, és elég nagy növésű vagyok, szóval már ez is kicsit érdekes....

2011. ápr. 4. 17:57
 8/11 anonim válasza:
45%

Milyen szülö az??


Egy ketsegbeesett szülö, aki nem akarja elvesziteni a gyereket, amiert kilatastalan helyzetbe került.

Nem vagyok szülö, es nem is kivanom reszletezni, de at tudom erezni a helyzetüket.


Inkabb az allamnak kellene elszegyelni magat es a vezetöket akik most vannak, egytöl egyig levaltani.

Ha nem az ertelmetlen penzb@szas menne az orszagba, akkor jutna enni a gyerekeknek es tudnanak hol lakni, legalabb ök!


Amugy köszönöm a tippet.


Egy önkentes.

2011. ápr. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Nem hiszem, hogy az lenne a megoldás, hogy minden szülőtől vegyül el a gyerekét, mert ilyen vagy hasonló helyzetbe került. Ez egy segítség a részükre én ne nézem le és nem ítélem el őket. Attól még a gyereknek szüksége lehet a szüleikre, mert nem gazdagok és nincs gáz meg víz. Hasonló körülmények között nőttem fel és semmiért sem adtam volna a családi életemet, mert nagyon szerető család voltunk és boldogok csak nem gazdagok. Szerintem nem szabad ennyire ítélkezni inkább körbe kéne nézni hány embertől kéne akkor elvenni a gyerekét. Milyen jogon?? Sokkal inkább azt kéne megnéznünk, hogy hogyan tudunk segíteni nekik. Jelenleg én azon ügyködöm, hogy a mi óvodánkból gyűjtést szervezzünk és eljuttassunk nekik dolgokat amire szükségük van.
2011. ápr. 5. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Nem megoldás hogy mindenkitől vegyük el, de azoktól akik hajléktalanok igen, mivel nem tudja ellátni a gyermekét.

A gyermeknek joga van az egészséges felnevelkedését és jólétét biztosító családi környezetében történő nevelkedéshez, ami szerintem egy hajléktalan szülő nem tud biztosítani a gyermekének.

Viszont a gyermek szülője köteles arra, hogy gyermekét családban gondozza, nevelje és a gyermeke testi, értelmi, érzelmi és erkölcsi fejlődéséhez szükséges feltételeket - különösen a lakhatást, étkezést, ruházattal való ellátást -, valamint az oktatásához és az egészségügyi ellátásához való hozzájutást biztosítsa. Gyvt 31.tv.

A gyámhivatalnak ha tudomást szerez, illetve bejelentés alapján rögtön lépnie kellene,ami véleményem szerint érthető....

2011. máj. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!