Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a különbség a docens és a...

Mi a különbség a docens és a rektor között?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 5. 17:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A rektor az egyetem vezetője, a docens pedig "csak" egy oktató.
2011. ápr. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem a dékán az egyetem vezetője?
2011. ápr. 5. 17:46
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
az csak egy adott karnak a vezetője, de magának az egész egyetemnek a rektor
2011. ápr. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
73%
A docens egy "középszintű" egyetemi oktató, dékán esetleg még lehet (ritkán), de rektor nem, ahhoz professzornak kell lenni, más néven egyetemi tanárnak. Docensből sok van egy egyetemen, rektorból egy vagy nulla (az utóbbi eset akkor van, ha egy volt, de azt letartóztatták, mint a Zrínyin).
2011. ápr. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Byss Flamel válasza:

Az egyetemek vezetője (igazgatója) a rektor.

Az egyetemeket általában több kar alkotja.

Bölcsészettudományi Kar, Orvostudományi Kar...stb.

A karokat pedig a tanszékek.

Pl: A Bölcsészettudományi Kar ad helyet a Történelem tanszéknek, germanisztika, anglisztika, magyar...stb.


A tanszékeken pedig vannak az oktatók. A leg alacsonyabb rangú a tanársegéd azt követi az adjunktus azt a docens azt pedig a tanár.

(Ezekhez mindig társul az itézmény rangja egyetem-főiskola) tehát Főiskolai/Egyetemi tanársegéd...stb.


Tehát a docens egy tudományos titulus a rektor pedig az intézményvezető.

Rektor lehet bárki akit az egyetem szenátusa megválaszt.


u.i. Magyarországon a Professzori címre az egyetemi tanári címet viselők jogosultak.

2013. jan. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A docens vezető oktatót jelent és ez egy munkaköri cím (beosztás).

A rektor az egyetem vezetője, ez egy vezetői cím, de ettől függetlenül még van egy munkaköri címe is (általában egyetemi tanár).

2014. okt. 25. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!