Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van esélyem Szegeden kollégium...

Van esélyem Szegeden kollégiumba bejutni?

Figyelt kérdés

A felvételi pont mennyire számít? Biológiára szeretnék majd menni, emelt érettségit csinálnék biológiából és közepet kémiából. Bár nem tudhatom előre hogy fog sikerülni, de már egy éve keményen készülök rá és van még mindig egy évem. Viszont biztos vagyok benne hogy duplázni fogok, mivel a suli ahol eddig tanulok elég gyenge, a tanárok váltják egymást és így se az osztályzatom nem jó belőle, sem az érettségire való felkészítés színvonala. Szóval nem tudom hogy számítják, ha nekem a felvételi pontom (duplázással) jó lenne, de a tanulmányi jegyeim már nem annyira, akkor melyik számít jobban?

Más részről viszont: 250 km-re lakom Szegedtől, így a távolság meglehetősen nagy.

A családomról annyit hogy anyukám munkanélküli, van egy kiskorú testvérem, de apukám bár "csak" szakmunkás de a fizetése nem olyan kevés mert külföldön dolgozik. Az nem tudom mennyire számít hogy apukám fél évvel azután hogy elkezdem a sulit már nyugdíjas lesz.

Jövőre fogok érettségizni. De már most nagyon izgulok a kollégium miatt mert az az egyetlen esélyem, itthon megbeszéltük a dolgokat, hogy más lehetőség nem jöhet szóba mert nincs rá pénz.


2011. ápr. 9. 20:23
 1/2 anonim ***** válasza:

A felvételi pontok nem számítanak. Csak a szociális helyzet, távolság...

Meg persze a többi jelentkező.

2011. ápr. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szinte csak az egy főre jutó jövedelem számít, a távolság hiába sok, pontokban keveset jelent. A felvételi eredményed nem számít, a szociális helyzetet lesz döntő. Második félévtől már a tanulmányaid eredményét nézik / vagy a szociális helyzeted.
2011. ápr. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!