Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » HALLOTTATOK ILYET? Megteheti...

HALLOTTATOK ILYET? Megteheti ezt egy "ének"tanár? (lent) SOK VÁLASZT VÁROK! Szülő vagyok.

Figyelt kérdés

Hosszú lenne leírni,de nagy vonalakban leírom a lényeget,és kérek minden kedves válaszolót,hogy vagy tanácsot adjon,vagy segítséget!

Lányom most 8.osztályos.Énektanára aki egy únszimpatikus tanár,LEKUTYÁZZA a diákokat,szó szint így mondja:Ne ugass,és nem a nevén szólítja a gyerekeket,hanem mondta már,hogy te kutya....:(

Ének órán dolgozatot írta a gyerekekkel,és lányom nem érezte jól magát,ezért nem is írta meg,hatalmas egyest kapott,meg egy szaktanár figyelmeztetést írásban(a rengeteg igazgatói DÍCSÉRETEK mellé,rengeteg szaktarái dícséret,osztályfőnöki dícséret,verseny eredmények stb..mellé),de nem is ez a lényeg,hanem az,hogy azért kapta,mert nem írta meg a dogáját-énekből-.

Bementem másik anyukával,aki szintén pipa a tanárra,de mindent letagadott,közben pedig az osztály egyhangúan kiállt a lányom mellett.Miért kell az ének tanárnak mindent letagadnia?Tegnap kiderült,hogy nagyon állszent,le is bukott emiatt...

Sorolhatnám még,de nagyon ideges vagyok miatta:(

Több mindent csinál ez a tanár(deből a fiúk előtt,hogy kiesik a segge,majd kiesik a melle,stb..)

Több szülő is pipa rá,de csak én mertem bemenni a tanárhoz,meg egy másik anyuka,de ma kiderült,hogy mások sem szívlelik azokért amiket csinál.Előttünk-mint szülők előtt-,mindent tagad,a gyerekeket azóta is cukkolja,meg gúnyolja,igazgató előtt jópofizik,a tanteremben pedig szidja a gyerekeket,meg kineveti őket!!!!Mondta is,hogy alig várja már,hogy leballagjanak...pedig az osztály nagyon összetartó,és odafigyelnek!Miért van ez?Miért csak ez az egy tanár ilyen?

Szóval én úgy tudom,lehet valami szervhez fordulni ebben az esetben ami a gyerekek jogait védi(mert nekik is vannak jogaik).Ebben kérek segítséget,illetve vélemyényeket!

Köszi

egy szülő


2011. ápr. 12. 15:19
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem csak "hivatalosan", kimérten, tényszerűen. Amennyire lehet indulattól mentesen.

Kb. ebben a sorrendben: levél igazgatónak (30 napon belül köteles válaszolni), iskolaszék, fenntartó.

Illetve a diákok a DÖK-nél.

Azért mondom, hogy kimérten, tényszerűen, hogy a szülők fellépésében semmibe se lehessen belekötni, mert az csak viszont támadási lehetőséget ad.

2011. ápr. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
69%

Hát ez elég durva... Nálunk tavaly a matektanárral szaladt el a ló: mindenkinek egyest adott, ha úgy tartotta kedve, meg hasonló szivatások... anya bement hozzá beszélni, utána csak rosszabb lett... a következő húzásnál anyu már az igazgatói irodáig ment, és meg is lett az eredménye! nem bunkózott többet, egész normális lett, anya azt mondta, ha nem vált volna ez be, akkor ment volna tovább is, valami tanbizottság (vagy valami hülye neve van, nem tudom már), és akkor azok bementek volna az órájára megfigyelni, hogy tartja meg ilyenek. Szerintem fordulj az igazgatóhoz, de ha az sem segít menj bátran a tanfelügyelőkhöz (vagy mi a nevük), remélem siker, és észhez tér a tanát :D Sok sikert ;)

13/L

2011. ápr. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Köszi.Épp a lányom a Diák Önkormányzat Vezetője:)Neki csak nem írunk.

Itt a tanár,a tanárnak ad igazat,a gyerekeket senki sem:(

2011. ápr. 12. 15:30
 4/20 anonim válasza:
23%
Hát én a diákok helyében tuti felvenném videóra amit művel és mennék vele az igazgatóhoz. Tudom, nem lehet ilyent csinálni, de ha letagadja, nem igazán van más választás.
2011. ápr. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Aranyos vagy:)Köszi.

Tegnap az igazgató is hallott mindent,....átment a másik szobába...

2011. ápr. 12. 15:32
 6/20 A kérdező kommentje:
Ez személyi jogokat sért sajnos,de személyi jogogat sért a lekutyázás is nem igaz???
2011. ápr. 12. 15:33
 7/20 anonim ***** válasza:
47%
Azért te se dramatizáld ezt túl, bizony mindenhol vannak ilyen tanárok, nekem is volt szörnyű tanárom, és nem lehetett mit tenni ellene, túl kellett élni. Az énekjegy meg főleg nem számít sehova, így ha az igazgató tisztában van a dolgokkal, de nem távolítja el, akkor nincs mit tenni. Én inkább nem pattognék, mert majd a gyerekek szívják meg még jobban a dolgot.
2011. ápr. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
46%

Személyi jogokat sért a lekutyázás?

Minket bödös,debil pisis 9.eseknek hív egy tanár meg sorolhatnám és csöndben tűrjük nem drámázunk.

Úgyse lesz semmi,megteheti.

Annyit mondd,hogy neveletlenek vagyunk és próbál fenyíteni.


Szerintem nem érdemes ennyit foglalkozni vele.

Amúgy meg azt hiszem én egyszer nem lennék hajlandó nem írni meg egy dolgozatot ,emrt 'fáj' valamin akkor az igazgatónál kötnék ki.Ez durva.Akkor menjen haza,ha rosszul van.


Szerintem eléggé túl viszed magad ezen az egészen,mert szerinted normális,hogy csak úgy nem ír dolgozatto és nektek áll feljebb,hogy kapott egy egyest ÉNEKBŐL!


Bele se gondolok mit csinálna a lányod ha a mi iskolánkba kerülne.

2011. ápr. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim válasza:
78%

Szerintem egy diák, ha bármilyen tanórán nem írja meg a dolgozatát, semmi csodálkozni való nincs azon, hogy elégtelent, és figyelmeztetést kap.

Ha rosszul érezte magát a gyerek, akkor le lehet menni az orvosiba, és szépen hazamenni utána.

Tehát ezt teljesen jogosnak tartom a tanár részéről.


Az már, hogy hogyan beszél a diákokkal, az nekem sem tetszik, de ilyenkor kérdés, hogy ő mennyi tiszteletet kap, és mi váltja ki ezt a viselkedést...


Egyébként meg az igazgatónál lehetne panaszt tenni, és akkor biztos odafigyelnek a tanárra jobban, főleg, ha több jogos panasz is érkezik.

2011. ápr. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
73%
A viselkedése tényleg nem helyénvaló, de az, hogy valaki bent van órán, de nem ír dolgozatot... Bocs, de az egyes. Ha annyira rosszul van kéreckedjen haza az osztályfőnöktől vagy valami, de ez a nem írom meg a dolgozatot... Elég sz.. kifogás.
2011. ápr. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!