Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan készüljek az alkalmassá...

Hogyan készüljek az alkalmassági vizsgára?

Figyelt kérdés

Corvinus Tájépítészeti Karára jelentkeztem. Viszont az valahogy elkerülte a figyelmemet, hogy alkalmassági vizsga is lesz. Mondjuk gondolhattam volna, de mindegy.:) Ma megkaptam a behívót. Ilyen feladatok vannak:

Szabadkézi rajz készítése beállított kompozíció alapján

Tárgy perspektívikus képeinek rajzolása a Monge-rendszer három képsíkján megadott nézetei alapján (axonometrikus testépítés)

Tárgy rajzi beillesztése megadott téri környezetbe.


Az elsővel még nem lenne bajom, jól tudok rajzolni. Viszont a másodikról azt se tudom, hogy micsoda. :( Valami rémlik rajzóráról, de csak annyi, hogy utáltam. A harmadik nem hangzik nehéznek, de még sose csináltam ilyet. :(

Aztán van teszt meg szóbeli vizsga is. A teszten erre lehet számítani:


Tesztfeladatok megoldása az általános tájékozottság és szakmai orientáltság, valamint a térlátás és logikai megoldó képesség értékeléséhez. (max. 10 pont)

Példák

- Mely városok egyesülésével, és mikor jött létre Budapest?

- Ki építette az Országházat?

- Melyik művészeti irányzat képviselője Gustav Klimt?

- Mi a különbség a dór és a ión oszloprend között?

- Mi az abrázió?

- Melyik fafaj nem őshonos Magyarországon?



Ilyenekre hogyan készüljek? Az oké, hogy kiolvasom a középsulis művtöri tankönyvet, de itt bioszt meg föcit is kérdeznek. Most kezdjem el átolvasni ötödik osztálytól a könyveimet, hátha benne lesz az is, amit kérdeznek? Vagy mit csináljak? Nincsenek meg valahol a régi kérdések? Vagy hogy egyáltalán milyen témákból kérdezhetnek?

A szóbeli vizsgáról meg ennyit írnak:

Szóbeli vizsga a vizuális kommunikációs készség és szakmai orientáltság felmérése. (max. 10 pont)

A szóbeli vizsga során a felvételizőnek egy bizottság előtt kell bizonyítania rátermettségét, a szakma iránti érdekeltségét.



Ez kicsit bővebben mit takar, mire számíthatok?


2011. ápr. 22. 13:45
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!