Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » FONTOS! Ha októberben elmegyek...

FONTOS! Ha októberben elmegyek emelt érettségire, akkor elmehetek ugyanabból a tárgyból májusba is emeltre, ha esetleg nem úgy sikerülne ahogy szeretném?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 28. 16:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha már van érettségid, akkor igen. Újabb pénzért. Ha előrehozott, akkor nem, csak az érettségi után. Egyébként mindenkinek fontos a saját kérdése, teljesen felesleges nagybetűkkel odaírni.
2011. ápr. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Egy kibúvó van: ha ezen az októberi érettségin megbuksz. Akkor tehetsz ingyenes javítóérettségit májusban. Az októberinek semmi nyoma nem fog maradni az érettségi bizonyítványodban.

A megbukást meg könnyen el lehet intézni. Rendesen megírod az írásbelit, és ha nem úgy sikerült, ahogy szeretted volna, akkor nem mész el a szóbelire. Ez automatikusan bukás, és akkor májusban újrapróbálhatod.

2011. ápr. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ez utóbbi válasz csak előrehozott érettségi esetén igaz.
2011. ápr. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Így van, ezért használtam a "kibúvó" szót, mert az első írta, hogy: "Ha előrehozott, akkor nem".
2011. ápr. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Így már értem.
2011. ápr. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Igazából én érettségi után maradnék ott emelt szintű képzésen(ötödév) mert sajna nem vesznek fel mert nagyon elszúrtam egy dolgot:(. Így is ugyanaz a helyzet? Mármint ha októberben elmegyek de mondjuk "csak " 60%-os lesz az emelt érettségim nem mehetek el májusba javítani?
2011. ápr. 28. 22:44
 7/12 anonim ***** válasza:

Ha érettségi után mész, akkor akárhányszor javíthatsz akármiből. Nem kell se megbukni, se semmi. Ezekről az eredményekről tanúsítványt kapsz, az érettségi bizonyítványban nyilván már nem fognak szerepelni, de felvételihez ugyanúgy tökéletes.

Azt nem tudom, hogy milyen ez az ötödév, ilyenről még nem hallottam. Ha van tanulói jogviszonyod, akkor viszont az érettségi vizsga bizonyos esetekben díjmentes. Csináltál már valaha németből emelt szintűt?

2011. ápr. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem nem csináltam még semmiből sem emelt érettségit erre alapos okom van. A tudásom több tanárom véleménye szerint is megvan csak sajnos olyan típus vagyok aki hajlandó figyelmetlenséggel elrontani a dolgokat.Ezért is kérdeztem ,ha októberben elrontanám akkor mehetnék-e májusban is? Amúgy idén érettségizek. És nem csináltam még emelt német érettségit. Igazából nem is értem, hogy ez hogy kapcsolódik ide? Amúgy az ötödév iskola rendszerű képzés.Ugyanúgy plusz pont jár érte ha olyan szakirányba megyek tovább,mind a felsőfokú szakképzésért.
2011. ápr. 29. 18:57
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha idén érettségizel és elballagsz akkor megszűnik a tanulói jogviszonyod az iskoláddal. Érettségizni ősszel és tavasszal lehet, annyiszor próbálod újra, ahányszor szeretnéd kb. 12. 000 Ft ellenében. (tantárgyanként)Aki fiatalabb és előrehozottat tesz, annak van az a kibúvó amiről már előbb is írtak. Ha orvosi igazolást viszel a betegségről, akkor érvénytelen a vizsga. Persze ezt sem ajánlatos egynél többször eljátszani. Ennyi erővel mindenki már 10-től kezdve érettségizne évente kétszer, aztán egyszer majd csak bejön :))
2011. ápr. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Azért kérdezem, mert a tanulói jogviszony fennállása alatt tantárgyanként az érettségi minden fajtája ingyenes első alkalommal. Neked ez egy kiegészítő érettségi lenne németből, és mivel abból még nem csináltál ilyen fajtát, az első alkalom is lenne egyben. De nem tudom, hogy ez a jogviszony, amit most fenntartasz a rendes érettségi után is, pontosan minek minősül. Úgy sejtem, hogy ez is rendes tanulói jogviszonynak, de erről nem tudok pontosat mondani.


Amúgy túl nagy jelentősége nincs, bármilyen érettségit bármilyen szinten akárhányszor tehetsz, ha már megvan az érettségi bizonyítványod, csak az az egyetlen kérdés, hogy fizetned kell érte, vagy sem.

2011. ápr. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!