Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Pár nap és itt az írásbeli...

Pár nap és itt az írásbeli érettségi. Valami jó tanácsot adnátok vele kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Gondolok én itt, hogy a tantárgyanként mire kell figyelni, mit vigyek inni, enni, mit hogyan csináljak?
2011. ápr. 29. 14:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Alaposan olvasd el a feladatot! Néha előfordul, hogy egy feladaton belül több kérdés is van, és az ember nem veszi észre. Szóval erre nagyon figyelj:)


A választós feladatoknál ne felejtsd el beírni a kis rubrikába, hogy mit választottál! (Mondjuk ált. a tanárok jó fejek, és nem nullázzák le csak ezért a feladatot, de elvileg ilyen esetben az elsőt kellene figyelembe venni, akkor is, ha nem azt oldottad meg!)


Matek: Mindent írj le. Egyik bnőm azért bukott rengeteg pontot, mert nem írta le, hogyan számolta ki, csak az eredményt. Ellenőrzésre, kikötésekre figyelj!


Magyar: Fogalmazásnál ügyelj a bekezdésekre!!


Töri: Nézz utána, hogy mi alapján pontozzák az esszéket (ilyenek vannak, hogy "elhelyezés térben és időben" meg hasonlók. Figyelj rá, hogy minden meglegyen.

2011. ápr. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

pezső + energiaital kombót nyugodtan ihatsz... Ha elég sok energiaitalt öntesz a peszgőbe akkor nem lehet eldönteni, hogy alkohol is van benne... Azthiszik, hogy energiaitalt iszol. Nyílván nem a pezsgősüveget viszed be, hanem a peszgő tartalmát átöntöd egy 1-2 literes üdítőspalackab vagy ásványvizespalackba és utánna öntöd rá az energiaitalt.

Mi is így csináltuk egy páran... Lényegében alig tudtuk nem tettetni, hogy nem vagyok bekamillázva. Mindennek már 2 éve... szép idők voltak :-)

egyébként az érettségi 4-esre sikerült (matek 3-as), úgy hogy 4 évig iszonyat szar tanuló voltam és az érettségire valóü felkészülést is elbuliztam :-/

Mai napig hiszek (és a társaim is) a pezsgő energiaital kombó varázslatos erejében :-)űMegjegyzem, hogy társaimnak is 3-4-es lett az érettségijük, sőt egy, kettőnek bcsúszott egy kettő ötös is... pedig ők is azonos szinten voltak velem 4 évig.

Akik meg nem ittak pezsgő energiát.... hát átkoztak minket rendesen. Mondogatták, hogy puskáztunk meg miegymás, nem hitték el mikor elmondtuk a ''csodaszer'' erejét :'-D

2011. ápr. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ez a pezsgő-energiaital kombó akkor is hatásos, ha nem szoktam energiaitalt inni, és kis mennyiségű pezsgőtől is szédülök? :) Szigorlatra készülök, bármilyen megoldás érdekel:)

De hogy hozzászóljak a témához is, ha alkoholmentes verzió is érdekel, szőlőcukor és sport szelet.

2011. ápr. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat, ilyenekre voltam kíváncsi amit írtatok, természetesen még jöhetnek ha van, nem csak nekem, hanem másnak is segítenétek.


Ettől a pezsgős energiaitalos dologtól óckodok, mert azért az alkohol nem biztos hogy jó dolog ilyen helyzetben. Az energiaitaltól pedig én kicsit kapkodós szoktam lenni és elrontok pár apróságot. :(

2011. ápr. 29. 14:45
 5/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ne igyál. Főleg akkor ne, ha 4-es, 5-ös a cél.

Inkább szőlőcukor, vagy egy kis csoki.

2011. ápr. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Alkohol tilos! Felejtsd el!

Vasárnap már ne tanulj, menj ki a szabadba, szórakozz, fáraszd ki magad fizikailag, feküdj le korán, hogy hétfőre fizikailag és szellemileg (ez vele jár) frissen tudj nekiállni. Ha gyötröd magad még vasárnap is, annál rosszabb lesz csak.

2011. ápr. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A legjobb tanácsom, hogy kapcsold ki a számítógépet, vagy legalábbis a honlapot hagyd el.
2011. ápr. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Utolsó. Miért?
2011. ápr. 29. 15:04
 9/11 anonim ***** válasza:

Előtte aludd ki magad!

Szőlőcukor, sok folyadék (de nem bepisilésig :D)!

Tudom, nehéz lesz előtte enni, de reggel mindenképpen egyél pár falatot. Korgó gyomorral, energia nélkül nehéz koncentrálni.

Én úgy csináltam, hogy kezdés előtt bekaptam pár szőlőcukrot, ez rögtön beindított. Aztán folyamatosan eszegettem egy kis csokit, ittam.


Nálunk megengedték, hogy ne ünneplőben üljünk minden nap, de ha nektek mégsem, válassz olyan nadrágot, cipőt, ami kényelmes, nem szorít. :)



Magyar fogalmazás: figyelj a hármas tagolásra! A tárgyalás részen belül még oszthatod a szöveget kisebb bekezdésekre. Így átláthatóbb és eleve elkülönülnek az érvek, pontok, megállapítások.

2011. ápr. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

magyar idordlaom és nyelv érettségit vicc. Nekem 61%-os lett.... Semmit nem tudsz rá készülni lényegében. Ezt úgy kell felfogni mintha a születésed óta tanultad volna és most van az elmúlt 18 év tudásának bemutatása... A szóbelire már persze tudsz tanulni, de za írásbeléi részre nem.


Lényegében a magyartól és a történelemtől egyáltalán ne félj. Én a német magnózást az utáltam mindig. Érettségin is hatalmasat buktam vele, szóval majdnem a német érettségim 2-es let... (43%)


De ha már itt járunk. Én 2009-ben érettségiztem:

Matek - 31%

Biológia - 50%

Német - 43%

Magyar - 60%

Történelem - 71%

2011. ápr. 29. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!