Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A szóbeli érettségin hogy...

A szóbeli érettségin hogy működik? Kihúzom a törit elmondom kihúzom a földrajzot elmodom, de magyarnál hogy van nyelvtan irodalom külön külön? És angolból is külön külön?

Figyelt kérdés
Félek az érettségitől!!!!!!!!!!!
2009. márc. 7. 13:44
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja és a szóbelik mind 1 napon vannak???
2009. márc. 7. 13:44
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az attól függ, hogyan osztanak be.

én 2 tárgyból emeltet csináltam anno 2005-ben, azok egy napon voltak, 2 különböző iskolába kellett elmennem. alig pár óra különbség volt köztük.

a középszintűk is egy napon voltak nekem, az is 2 tárgy volt.

a következőképpen zajlott: ABC sorrendben haladtunk. amikor a K betűhöz értünk, én jöttem. kihúztam a tételt, a vizsgabiztos megkérdezte, hanyas számút húztam, majd kaptam 2 db A4-es lapot, és leültem egy padba és 20 percet kaptam a vázlatkészítésre. ez a magyar emelt volt, és igen volt nyelvtan-irodalom része is. a tételen rajta volt mind az irod. mind pedig a nytani részre vonatkozó kérdést. aztán olyan sorrendben járultunk a vizsgabizottság elé, amilyen sorrendben kihúztuk a tételeket. nem tom már, mennyi ideig tartott maga a felelet, úgy kb 20 percig.

a német emelt úgy zajlott, hogy miután kihúztam a tételt, már rögtön mondanom is kellett a témát, nem volt jegyzetelési idő. a középszintű angolomnál is így volt, ott is rögtön bedobták az embert a mélyvízbe.

a töri hasonlóképpen folyt, mint a magyar, kihúztad a tételt, sorszám tanárnak megmond, padba beül, jegyzet készít, majd odaballag hívásra a bizottság elé. a töritétel úgy emléskzem olyan volt, hogy a témához kapcsolódó források is voltak megadva, és arról is kellett külön beszélni, hogyan kapcsolódik a forrás a tétel tartalmához.

nem volt nagy kunszt.

2009. márc. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
71%
ez attól függ, hogy az osztálytársaid miből érettségiznek, de ált. úgy van hogy bemész kihúzod az egyiket elmondod és utána rögtön a másikat. én nálunk az első leszek... hurrá, bár nekem szerencsére csak háromból lesz szóbeli. magyarnál meg angolnál a lapon rajta van az összes rész irodalom és nyelvtan is. ne izgulj, én is félek az érettségitől:)
2009. márc. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én 2007-ben érettségiztem. Nálunk így ment:

Két napra volt beosztva a 28 fős osztály. Első nap azok akik biológiából vagy informatikából érettségiztek (8 fő), második napon a maradék.


Én első napos voltam, azon belül is a negyedik vizsgázó. A választott tárggyal kezdtünk, aztán magyar, történelem, és idegen nyelv.


A nyelvtan és az irodalom résznél mindkettőből húzol egy-egy tételt, és szépen kidolgozgatod, míg az előtted lévők felelnek (nekem ez 7 embert jelentett, mert a maradék bioszosok+infósok és az előttem lévők akik már befejezték a választott tárgyat). Mikor sorra kerülsz a tanárod megkérdezi, hogy melyik tárggyal szeretnéd kezdeni? (én előbb a nyelvtant mondtam el, mert az nem ment annyira, aztán hogy jobb benyomás maradjon a végére hagytam az irodalmat). Utána szépen kihúzod a törit, visszaülsz és újra lemegy a kör...


Ne félj az érettségitől! Középiskolában a tanároknak az a célja, hogy sikeresen letedd a vizsgát. Egyetemen pedig az, hogy minél többször menjél UV-zni :D (és persze többször fizesd a vizsgadíjat)

2009. márc. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!