Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hallottátok: diplomamegújítás?...

Hallottátok: diplomamegújítás? Még mennyi bőrt akarnának lehúzni a magyar lakosságról. Ezek mellett hogyan lehet családot fenntartani, alapítani?!

Figyelt kérdés

Ma hallottam ezt először. Elvileg minden 10 évben újra meg kellene újítani a diplomásoknak a diplomájukat. Én ezen teljesen kiakadtam:


- ahová én jártam már akkor is rámentek arra, hogy annyi embert húzzanak meg amennyit csak lehet, hogy még több bevételük legyen. Gondolom ez sem fog változni.

- szerintem teljesen felesleges mert aki azon a pályán van, kenterbe veri az oktatót aki csak az elméletet oktatja (ha oktatja, meg ha egyáltalán jól mert már erre is volt precedens), ráadásul a munkaerő piacon ez a tudás azért visszatükröződik (tehát ha valaki nincs napi szinten képben a dolgokkal akkor azt hamar kiteszik)

- ha valaki pályaelhagyó, de mégis diplomája van és így keres 120e-t, és most hogy visszavonják tőle keresni fog majd 70e-t???

- jó lenne ha a politikusok -akiknek van diplomájuk - mert ugye diploma nélkül nem lehetnének ott - nem használnának tolmácsot mikor angolul kellene beszélni, nemde? Mert elvileg a diploma feltétele egy vagy két középfokú nyelvvizsga.... erre példa Orbán és az Eu elnökség... azért ez így elégg gáz, hogy olyan magyaráznak akiknek éppen elől kellene járniuk, nemde?

- Akkor ott van Schmitt "Pali" helyesírási hibái az újévi köszöntőben, nemde?


-Ami meg a legfontosabb! Hogy a fenébe alapítsunk és tartsunk fent a családot, ha időnk ( most akarják bevezetni a 5,5 hetes 12 órás műszakokat, plusz az ember neveljen gyereket, meg tanuljon, dolgozzon) nincs, és gondolom a kötelező továbbképzés sem lesz ingyenes, arról nem beszélve, hogy a vizsgák sem ( pénz se lesz rá)...



Nekem ez már sok! Úgy érzem ez már az utolsó bőr, amit lehúznának rólunk. Csak én aggódok, vagy azért van itt más fiatal felnőtt is? Szerintetek nem gondolkodnak a döntéshozók? Ha nem biztos a jövőnk, akkor pont az ellenkezőjét érik el: kevesebb gyerek fog születni, nemde?


2011. ápr. 29. 22:46
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
16%
Sokan pénzért veszik meg a diplomàjukat, nem àrtana kiszûrni az ilyeneket. Tùl sokan rendelkeznek 2 vagy 3 diplomàval, na de mindenki tudja, hogy ki mennyit ér.
2011. ápr. 29. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
31%
Szerinted miért találnak ki ilyeneket, ez nem a magyarok országa már rég,mi csak csicskáknak kellünk ide...
2011. ápr. 29. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Ezt a munkáltató simán megtehetné, csak egy telefon az egész. Okirat-hamisításért már súlyos büntetés jár. Tehát ez nem lehet "ok" erre. (különben is már buktak le a parlamentben is...szóval mindenki a saját háza előtt sepregesssen)
2011. ápr. 29. 22:55
 4/27 anonim ***** válasza:
35%
22:52 3 diplomám van, megdolgoztam mindért és a tandíjat is kifizettem ;)
2011. ápr. 29. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
43%

Ez sok? Menj el vállalkozónak, 20 éve tolom már azt sem tudom kinek fizetek. Jön egy csekk már meg sem nézem ki küldte csak feladom.

Nem tudnám neked felsorolni mennyi minden helyre kell fizetni, azt meg végképp nem hogy azok akiknek fizetni kell kicsodák és mi a fenét csinálnak.

2011. ápr. 29. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
44%
Ez most komoly??? Ezt hol hallottad??
2011. ápr. 29. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
50%

Én még nem hallottam.Pontosabban,hogy működik ez a dolog?

Köszi!

2011. ápr. 29. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

Tv-ben, de ha rákeresel diplomamegújítás címszó alatt és szűkíted az elmúlt hétre akkor találhatsz vele a Napi Gazdaság oldalon és az eduline-on is


(ezek azért eléggé megbízható, hiteles infókat adó oldalak, nemde???)

2011. ápr. 29. 23:09
 9/27 A kérdező kommentje:

A lustábbaknak :))))

[link]

2011. ápr. 29. 23:10
 10/27 anonim ***** válasza:
53%

Tudnál linket küldeni ehhez a hírhez?


Amit írtál, az alapján vérlázító. Én pl. tudományos pályát kezdek hamarosan, és ha minden jól megy, akkor 10 év múlva vagy egy kutatóintézetben fogok ücsörögni, vagy egy egyetemi tanszéken leszek oktató. Utóbbi esetben majd átülök a katedra egyik oldaláról a másikra és levizsgáztatom magamat? Komikus...

2011. ápr. 29. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!