Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A magyar irodalom érettségin...

A magyar irodalom érettségin a szövegértésnél, ha levelet kell írni, akkor kell írni feladót, címzettet, utcát, házszámot, irányítószámot?

Figyelt kérdés

Szerintem nem kell, de igazából egyik leírásból sem derült ki, amit eddig olvastam. Idézek kettőt:


"Értékelendő a levél formai követelményeinek ismerete és alkalmazása."


"A szöveg feleljen meg a magánlevél formai követelményeinek (megszólítás, elköszönés, tegező forma)!"


Nem tudom, hogy az utóbbinál most azért nincs megemlítve, hogy a kérdésemben felsorolt adatokat is tartalmazza a levél, mert ez egyszerűen nem követelmény érettségin, vagy azért, mert ez egy magánlevél.

Kicsit összevissza van ez az egész, mert pl. a nyelvvizsgákon muszáj odaírni ezeket az adatokat, különben pontot vonnak le, az idegen nyelv érettségin azonban elég csak a megszólítást odaírni. Ezért gondolom azt, hogy itt sem kell, de elég bizonytalan vagyok ez ügyben. Nem akarok csak azért pontot veszíteni, mert olyat írok oda, ami nem kell, vagy fordítva.

Kérem, olyan válaszoljon, aki biztos ebben, valamint, hogy minél előbb tegye meg, mivel hétfőn már érettségi van. :) Köszönöm.


2011. ápr. 30. 22:43
 1/6 anonim ***** válasza:

Nincs is levél érettségin.

Esetleg nyelvtan érettségi szóbelin.

2011. ápr. 30. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Előző! A szövegértéses feladatban előfordulhat ilyen feladat.

Kérdező! Szerintem nem kell cím,elég a megszólítás. A levélben nem írsz utcát, házszámot, azt a borítékra írod!

2011. ápr. 30. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Elég kicsi az esély, hogy magánlevelet kell írnod.

Emelt szinten tartani kell a formai követelményeket, szigorúan. Középszinten valószínüleg maximum egy cikket kell majd írnod, vagy rövid reflektálást, ajánlást, hozzászólást, mérlegelést... ott elég lesz egy megszólítás (elköszönés, név ha szükséges, és a feladat kitér rá).

2011. ápr. 30. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Az iskolában adtak egy lapot a szövegértéses feladatokról, amely arra hívja fel a figyelmet, hogy milyen feladattípusok várhatók az érettségin, és a gyakorlati feladatoknál fel vannak sorolva a lehetséges feladatok: plakát, magánlevél, hivatalos levél, műsorajánló, vitaindító stb. Tehát eszerint előfordulhat levélírás is az érettségin.

Ezenkívül van egy könyv, amely szintén a magyar (nyelv és irodalom) érettségire készít fel, és abban némelyik feladatsornál van levélírás is.

2011. ápr. 30. 23:09
 5/6 A kérdező kommentje:
Ezt az első válaszolónak írtam, és köszönöm szépen a gyors válaszokat.
2011. ápr. 30. 23:10
 6/6 anonim ***** válasza:
Tuti nem lesz. Feleslegesen tanulod.
2011. ápr. 30. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!