Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit választottatok magyar...

Mit választottatok magyar érettségin? Érvelést, elemzést vagy összehasonlítást?

Figyelt kérdés
Ha az érvelést miket hoztatok fel milyen irodalmi alakokat?
2011. máj. 2. 12:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Elemzés
2011. máj. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Erveles:DD

En annyi baromsagot irtam hogy huuuu...alkoholt is belekevertem,emberi agy kapacitasat is..ikrek szemelyiseget..xDD

Vegere odairtam örkeny totek c. müvet es igy lett 2.5oldal

2011. máj. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

érvelést.

odüsszeusz iliász az antik görögöktöl, reneszánszbol romeo és julia, szerelem hatása az emberre , élet szeretete, romantika: puskin anyegin, felesleges ember, ikreket énis beleirtam, meg h küzdeni kell, meg célok kellenek, és hogy a kisgyerekeknek is sokszor kell küzdeni, pl apolka meg árvácsa, és a végére h a csodálatosságunk a sokszinüségünkben rejlik :D

4 oldalt irtam

2011. máj. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Utolsó: mintha magamat olvasnám ugyanezzel a mondattal fejeztem be a érvelésem :)
2011. máj. 2. 12:45
 5/13 anonim ***** válasza:
66%

Elemzést írtam jó sok karakterleírással. 3 és negyed oldal lett.

Egyébként azok, akiknek nem lett 3 oldal, ugye tudják, hogy az kb. akkor már fele pont? Vagy nulla arra a részre, nem vagyok benne biztos.

2011. máj. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Elemzést, 4 oldal lett
2011. máj. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Alapból érvelni akartam, de nem volt hozzá ihletem (meg kedvem sem), ezért az összehasonlító elemzést választottam, ami jó téma lett volna, de így is csak épp 3 oldalt tudtam írni. Azért remélhetőleg nem lett annyira rossz. :)


Érvelő osztálytársaim Édes Anna, Ágnes asszony, József Attila: Mama, Az a fekete folt, ilyeneket írtak. Csak szerintem volt, aki nem három különböző korból választott, az meg nem jó. :( Nem tudom, hogy az antik irodalomból kiket választhattak.

2011. máj. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Nem tudtam 3 különböző korból írni, sajnos pánikomban nem jutott eszembe, ezeket írtam:

Kosztolányi Dezső - Édes Anna (Anna alárendelte magát stbstb)

Örkény István - Tóték (Varró őrnagy megcsömörlött, más életét teszi tönkre, Lajos a legszánalmasabb a mű végére)

Franz Kafka - Az átváltozás (Gregor belehal a szomorúságba)


Ez nagy hiba igaz???

2011. máj. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Utolsó szerintem nem.Szerintem jól csináltad.

Én az orosz irodalomból a Csinovnyik halálát és a Köpönyeget Édes Annát az Aranyembert és Szabó Magda-tól az Ajtót választottam.Gondoltam a több jobb.

2011. máj. 2. 13:49
 10/13 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó! Ne hari, de ez nagy hiba, mindegyik ugyanabból a korból van, a feladat szerint 3 különböző korból kellet szereplőket kiemelni. Nem biztos, hogy rossz így, de azért fogsz pontokat veszíteni.
2011. máj. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!