Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Valami nagyon jó, bevált...

Valami nagyon jó, bevált tanulási tipp amivel gyorsan és tartósan lehet megjegyezni az anyagot?

Figyelt kérdés
2011. máj. 2. 15:17
 1/6 anonim ***** válasza:
villámolvasás
2011. máj. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
és az mit takar?
2011. máj. 2. 15:20
 3/6 anonim ***** válasza:
Van akinek használ,ha felmondja telóra a szöveget,és azt hallgatja.Nekem az válik be,hogyha mondatonként 2x 3x elismételem hangosan.
2011. máj. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Villámolvasásról itt:


[link]

2011. máj. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez attól függ, milyen típus vagy. Ha vizuális, akkor olvasás, ha akusztikus, akkor a hallgatás a nyerő. Nekem személy szerint az szokott a legjobban megmaradni, amikor elbeszélgetek valakivel az anyagról.Ha középsuli, akkor akár pl. a szüleiddel. Időnként érdekes dolgokat is mondhatnak, amitől még jobban rögzül az egész kontextus. Ha erre nincs idő, akkor a típusodnak megfelelőt kell választani, és 2-3-szor végrehajtani. Szerintem nincs erre amúgy egy végső nyerő ötlet, rengeteg mindentől függ, de ha már tudod a típusod, a neten is sok tippet találni, h lehet kihasználni.
2011. máj. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!:) Egyébként inkább vizuális típus vagyok.
2011. máj. 2. 18:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!