Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a különbség a kameraman és...

Mi a különbség a kameraman és az operatőr között?

Figyelt kérdés
2011. máj. 2. 20:05
 1/7 anonim válasza:
95%
Nekem filmesek azt mondták, hogy a kettő lényegében ugyanaz, de az operatőr komolyabb, jobban szeretik ezt használni, míg a kameraman kicsit egyszerűnek, együgyűnek hangzik.
2011. máj. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Óh, köszi szépen:)!
2011. máj. 3. 17:45
 3/7 anonim ***** válasza:
74%

De ha tudni akarod a valós választ :)) akkor meg súgom, hogy mi a különbség a kameraman és az operatőr között, figyelj!


Az operatőr kitalálja beállítást, a kamera helyét, a plánt, a mozgást, a világítást, egyszóval mindent, a kameraman meg felveszi, nem gondolkodik annyit, aládolgozik az operatőrnek, aki a mester, a kameraman meg a segéd. Van forgató-kameraman is, meg az operatőrt hívják cameraman-nak külföldön, tévés berkekben. Érted így? :)

2013. ápr. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is operatőr vagyok: [link]
2014. jan. 19. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

A kameraman alá van rendelve az operatőrnek, felfogható egy kisegítő személynek is. Az operatőr komolyabb tudással rendelkezik, bővebbek az ismeretei. :)

Én kameramanra készülök, aztán operatőri mesterszakra.

2014. jún. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Valaki aki SZFE-n vagy BKF-en tanult, az legyen szíves dobjon meg egy üzenettel! Kameramannel kapcsolatos:) Köszi
2015. máj. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Szia!


A kameraman az aki TV-ben kamerázik, tehát broadcast kamerázik, ami élőben van megvágva.

Az operatőr az aki filmekeben, videoklippekben kamerázik.

A két típust a kamerázásban nagyon megszokták különböztetni, mert mindkettő teljesen más. Más rendszerrel, kamerákkal működik.

Üdv!

2018. jan. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!