Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy veszitek rá magatokat...

Hogy veszitek rá magatokat arra, hogy tanuljatok mikor nagyon nincs kedvetek?

Figyelt kérdés
2009. márc. 8. 16:28
 1/5 anonim válasza:
pedig rádférne ilyen helyesírással:) Amúgy nem szoktma tanulni, mindig okosan puskát készítek:)
2009. márc. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
kiakadt a billentyűzetem...azért írtam így..a másik meg h érretségire kellene folytatnom a tanulást csak nem visz rá semmi h elkezdjem:( vmi ösztönzés kéne
2009. márc. 8. 16:57
 3/5 anonim ***** válasza:
62%
Nem elég ösztönzés, hogy most alapozod meg az életed?
2009. márc. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez elég nagy probléma. Én is képtelen vagyok tanulni hónapokkal a vizsgák előtt. Próbáld meg átérezni,hogy milyen rossz lesz, mikor az utolsó pillanatban kell hozzákezdeni. Legalább annyit tanulj,hogy érettségi előtt ne az egészet kelljen.
2009. márc. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Minnél görcsösebben próbálod, annál kevésbé fog menni!

Találd meg azt az időpontot, amikor a legjobban fog az agyad, éa akkor állj rá.

Én pl. mindig is éjszaka tanultam, valahogy akkor jobban megmaradtak a dolgok, és gyorsabban is haladtam :) Ilyenkor az volt a lényeg, hogy a vizsga előtti 2 napban már ne éjszakázzak, hanem kipihenjem magam. Persze ez nem mindenkinél jön be, van, aki este 8 után elő sem tudja venni a könyvet. Te tudod, hogy te melyik csoport vagy :)


Minden napra tűzz ki valamennyi anyagot, vagy tételt, amit meg akarsz tanulni. (Én mindig lapozgattam a füzetet, hogy de jó, már csak ennyi, már csak annyi) :)

Az új (vagy inkább régen tanult?) anyag megtanulása előtt ismételd át azt, amit előzőleg ahhoz kapcsolódóan már megtanultál, így megérted az összefüggéseket is.

Szerintem hangosan mondd fel. Nekem sokkal hatásosabb is volt, és így nem fogsz beparázni a hangodtól :)


Ezeket azért írtam le, mert talán ösztönzést adhat az a tény, hogy milyen gyorsan (és alaposan) haladsz.

Mielőtt leülsz tanulni, nézz végig a tételsoron, és örülj annak, hogy már mennyi mindent tudsz, mondd el magadnak, hogy "azért okos kis gyerek vagyok én" :)

Ha megtanultál egy-egy kitűzött részt, akkor állj fel pár percre, és jutalmazd meg magad!


(A kajával azért óvatosan: én államvizsga után úgy néztem ki, mint egy kismalac :) Bár ez biztos a sok bent ücsörgéstől volt)

Egyetem alatt állítólag mindenki hízik :)

2009. márc. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!