Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Csak nekem furcsa, hogy...

Csak nekem furcsa, hogy magyar érettségin lehet helyesírási szótárt használni?

Figyelt kérdés
7 éve érettségiztem, de nálunk még adtak jegyet a nyelvtanra és helyesírásra, sőt ahány súlyos hiba, annyi jegy mínusz. Most meg lehet, hogy j/ly-ről fogalmad sincs, és ötöst kapsz? Tudom, nincs idő mindent megnézni, de a problémásabb szavakra azért csak jut idő..
2011. máj. 3. 10:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Na már mos, ezt nagyon túlbonyolítják az emberek. Nálunk is lehet helyesírásai szótár használni DE: hidd el, nálunk sose használ senki semilyen fogalmazásnál, mert egy ember azt írja le a fogalmazásában, amit tud, hogy kell leírni. Szóval nehogy azt hidd, hogy így a nyelvtan hibátlan, mert senki sem használja. Ja és most úgy van, hogy súlyos hiba -2 pont, egy normális hiba - 1 pont.
2011. máj. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Átalakult az oktatás szemlélete, ma már a lexikális tudás helyett inkább arrafelé tolódott a hangsúly, hogy ha van egy adott probléma, meg tudod-e azt oldani. Például ha egy szónak nem tudod a helyesírását.

Valószínűleg emiatt nézik el a helyesírási szótárt, egyébként szerintem nincs semmi gond ezzel, nálunk pl. senki nem használta.

2011. máj. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nálunk sem használta senki, de volt kint a tanári asztalon pár, ha kellett volna.
2011. máj. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Egyetértek azzal, hogy ne erőltessük a lexikális tudást, hanem inkább tudjuk, minek hol tudunk utánanézni, de a helyesírást egy olyan dolognak tartom, amit egyszerűen tudni kell, pláne egy érettségin. Bár azt hittem, hogy mindenki szótárral megy be, és lapozgatja megállás nélkül, mint nyelvvizsgán. De ezek szerint nem, úgyhogy nem szóltam:) (a lexikális tudással kapcsolatban azt sem tartom normálisnak, hogy szigorlatra úgy kell megtanulnom a verselemzéseket, hogy vizsgán nincs is előttem a vers, csak fejből kell mondanom, hogy milyen jó kis metaforák vannak benne..)
2011. máj. 3. 12:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!