Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet bekerülni egy...

Hogyan lehet bekerülni egy külföldi (Dánia) orvosi egyetemre? Extra okosnak kell lenni?

Figyelt kérdés
Ha pedig ösztöndíj kell hozzá, azt hogyan lehet szerezni?
2011. máj. 3. 13:35
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Csak akkor van esélyed, ha beszélsz dánul. Egyébként onnan (de inkább Norvégiából) sokan idejönnek orvosira, mert itt lehet angolul is tanulni, kint viszont nem. Dániában egyedül közgazdasági szakokat lehet angolul tanulni.
2011. máj. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
Az északiak csakis kizárólag azért jönnek Magyarországra, mert otthon nem veszik fel őket, európa legjobb orvosi egyetemi ott vannak, és nem csak orvosi. Én is oda fogok menni majd, igaz én átjelentkezéssel(nem Magyarországról). Ha gondolod írj bátran.
2011. máj. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
És akkor mi az ajánlatos, ha külföldön szeretnék tanulni? Mit érdemes meglépni, ha nem szeretnék Magyarországon orvos lenni (tudom, hogy képtelenek itt megfizetni az orvosokat)?
2011. máj. 3. 20:27
 4/8 anonim ***** válasza:
76%
Nézd, bár nekem nincs csak 1 hellyel tapasztalatom, de soknak néztem utána, majdnem biztos, hogy ettől könnyebben sehol nem tudsz bejutni orvosira, mint itt....kb egy vicc a többihez képest. Viszont ha beszélsz nyelveket, kened, vágod a biosz-kémia szavakat is az adott nyelven (kivéve az osztrákoknál, de ott mást kell tudni a felvételihez,más "szakszavakat"), illetve jó sok pénzt szánsz rá, akkor gyakorlatilag ott tanulsz és azt, amit akarsz, tudom, hogy elég tág, de hát ez a helyzet. Könnyebben sehol nem fogsz kapni diplomát,pláne nem orvosit, mint itthon. És utána is el tudsz menni.
2011. máj. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
41%
vicc alatt a magyar orvosi "felvételit" értettem....
2011. máj. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
84%

Szia

Én Dániában lakom, az igaz, hogy tudnod kell dánul mert az erősebb szakok dánul vannak csak, egyébként a közgazdasági szakokat angolul inditják(ahogy valameki irta már) és még annyi, hogy nem a jegyeid számítanak, hanem hogy miből mennyi óraszámod van meg(ha az adott óraszámod nincs meg akkor nem vesznek fel) de még arra figyelj, hogy ha beadod az érettségi lapod ne jegyeket irjanak rá..mert ugye 5-ös magyarországon a legnagyobb jegy itt viszont a 12-es és ha az van a lapodra irva, hogy 5-ös akkor az itt a 3-asnak felel meg...Tesómnak iskoláját megkértük, hogy ne jegyet irjanak, hanem, angolul h tökéletes, jó..Kérdésed van írj nyugodtan

2011. máj. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
7 éve tényleg "vicc" volt a magyar orvosi egyetem felvételije a mostanihoz képest. Azóta viszont (sajnos) sok minden változott (2 emelt szint, 413 pont pótfelvételin stb.)....
2018. okt. 5. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy, hogy ott végzed e vagy itthon.

Csak klinikumba kicsit lassabban jössz bele, de ugyanarra a szinte el tudsz jutni itthon is ha kimész egyetem után.

2019. szept. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!