Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvosi egyetemre járok!...

Orvosi egyetemre járok! Mennyit kell tanulnotok középiskolához képest?

Figyelt kérdés

Pl. amit egyetemen 2 hónap alatt tanultok, középiskolában mennyi idő alatt tanultatok annyit?


írd mellé hogy hanyadévre gondolsz.


2011. aug. 24. 23:42
 1/8 A kérdező kommentje:
ehh, elírtam: nem járOk hanem járÓk!
2011. aug. 24. 23:44
 2/8 anonim ***** válasza:
14%
a járok a helyes!
2011. aug. 25. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
51%

ja,lesetett bocsi..


Hát amúgy itt jóval többet tanulunk...

2011. aug. 25. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Azt tudom, viszont az érdekelne konkrétan, hogy mennyit a középiskolához viszonyítva, mint fentebb is írtam.
2011. aug. 25. 01:37
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
egy komplett érettséginél többet vágsz be egy vizsgára, monnyuk, kétszer annyit, halálprecízen.
2011. aug. 25. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Összehasonlíthatatlan. Én gimiben konkrétan nem tanultam. Elevickéltem azzal, ami rám ragadt. Plusz szerencsére van egy kis "józan paraszti eszem", így a legtöbb tárggyal nem volt gond.

Érettségire tanulgattam, de azért ott sem vittem túlzásba.

Ehhez képest egyetemen kénytelen vagyok leülni a seggemre és megtanulni az anyagot. Semmire nem elég, ha bemegyek órákra.

De mondjuk az 1 éves orvosi kémia anyag az az egész középsulis kémia emelt szinten és kibővítve. Kb...

Pl. a biokémia könyv röpke 600 oldal, és 1 éves anyag. Élettan 800 oldal és szintén egy éves anyag. És ez a két tárgy együtt van, plusz jön hozzá az anat, amit inkább össze sem számolnék.

De ha az ember tanul, akkor teljesíthető. De a középsuli az egyetemhez képest semmi. De igazából elég gyorsan át lehet állni szerintem a nagyobb terhelésre.

2011. aug. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, utolsó!
2011. aug. 25. 16:37
 8/8 anonim ***** válasza:
76%
Pl. egész érettségire kellett 120 szóbeli tétel összesen, volt rá bő egy hónap megtanulni (ha egész évben nem tanultál semmit) középsuliban. Egyetemen EGY vizsgára kellett ennyi tétel (vagy több), és max. 2hét (ha évközben nem tanultál semmit - amit így lehetetlen:D). Ha mindennap nem is, de egyes tárgyakból óráról órára kell tanulni, másból elég hetente. Egy részt jóval több az anyag, másrészt jóval nehezebb. Vannak dolgok, amit érteni kell, de még így is sok dolog van, amihez le kell ülni, és be kell nyalni (pl. csontok részei latinul, egyes szervek elhelyezkedése - ezeken nincs mit megérteni). Azért is nehezebb, mert itt azért jóval kevesebb a számonkérés, az ember könnyebben "elsunnyogja" a tanulást, amivel aztán nagyon meg lehet szívni. Meg teljesen más, hogy neked kell rájönnöd, mit felesleges tudni, mi a nagyon fontos, persze itt is lehet kérdezni, de egy többszáz oldalas könyvet (amiből több is van), nem fogsz tudni minden tvégigkérdezni, hogy ez meg az kell-e.
2011. aug. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!